Opera GX WhatsApp uzantısı sınav kayıtlarında gözükür mü?

Ragnarak

Hectopat
Merhaba, öncelikle konuyu nereye açacağımı bilmediğimden buraya açtım kusura bakmayın. Bildiğiniz üzere sınavlar artık Online oluyor. Geçen dönem sekme değiştirmekte veya başka bir uygulamaya geçmekte sorun olmuyordu fakat üniversitem bu dönem güvenliği daha da sıkı tutmaya karar vermiş gözüküyor. "Sınav ekranından ayrılma (başka uygulamaya ya da sekmeye geçiş) işlemleri kayıt altına alınmaktadır." diye bir de uyarı eklemişler. Aşağıdaki fotoğrafta belirtmiş olduğum Opera GX'in WhatsApp uzantısını sınav esnasında açsam bunu fark edebilirler mi biliyor musunuz? Zaten tarayıcımın içerisinde bir şey olduğundan ve yeni bir sekme açmadığımdan sorun olmayacağını düşünüyorum ama bir bilene de sormak istedim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_177.png
    Screenshot_177.png
    181,1 KB · Görüntüleme: 115
Merhaba, öncelikle konuyu nereye açacağımı bilmediğimden buraya açtım kusura bakmayın. Bildiğiniz üzere sınavlar artık Online oluyor. Geçen dönem sekme değiştirmekte veya başka bir uygulamaya geçmekte sorun olmuyordu fakat üniversitem bu dönem güvenliği daha da sıkı tutmaya karar vermiş gözüküyor. "Sınav ekranından ayrılma (başka uygulamaya ya da sekmeye geçiş) işlemleri kayıt altına alınmaktadır." diye bir de uyarı eklemişler. Aşağıdaki fotoğrafta belirtmiş olduğum Opera GX'in WhatsApp uzantısını sınav esnasında açsam bunu fark edebilirler mi biliyor musunuz? Zaten tarayıcımın içerisinde bir şey olduğundan ve yeni bir sekme açmadığımdan sorun olmayacağını düşünüyorum ama bir bilene de sormak istedim.
Eğer ki gerçekten kayıt altına alınıyorsa anlarlar haberiniz olsun.

2. masaüstü kullanın. Tam ekrandan çıkmadan her işinizi görebilirsiniz. ctrl+windows tuşu+ Sağ ya da sol yön tuşlarından biri şeklinde bir kısayolu var. Ama önce 2. bir masaüstü oluşturmalısınız.

Sanal bir windows kurun, sınava ordan girin. Orada bir şey yapmayın, kendi bilgisayarınızdan istediğiniz gibi takılabilirsiniz. Sanal bilgisayardaki işlemlerde sıkıntı olmayacağı için yakalanma şansınız 0 olacaktır. Çok iyi bir iş yapmadım şu an farkındayım ama hayat işte...

Bir nevi kopya için istiyorsunuz hocam?
Hocam tüm dönem derslere girmeden video paylaştı, 0 Almanca bilgimize rağmen B2 seviyesinde Almanca sınavı yapmamızı istiyor, maalesef evet, kopya için istiyorum.
Sınav zamanı sınav ekranı muhtemelen tam ekrana geçiyor hocam öyle olursa bir işe yaramaz.
Sınav esnasında yanlış bilmiyorsam sayfa direk tam ekran moduna geçiyor, işe yarayacağını sanmıyorum.
Hayır, bizim sistemimizde tam ekrana geçmiyor.
Eğer ki gerçekten kayıt altına alınıyorsa anlarlar haberiniz olsun.
Geçen birisi farklı sekmeye geçtim demişti, sorun yaşamadan sınav sonuçları açıklandı. Bu yüzden bir acaba diye düşündüm açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı