Opera GX WhatsApp uzantısı sınav kayıtlarında gözükür mü?

Hocam tüm dönem derslere girmeden video paylaştı, 0 Almanca bilgimize rağmen B2 seviyesinde Almanca sınavı yapmamızı istiyor, maalesef evet, kopya için istiyorum.

Hayır, bizim sistemimizde tam ekrana geçmiyor.

Geçen birisi farklı sekmeye geçtim demişti, sorun yaşamadan sınav sonuçları açıklandı. Bu yüzden bir acaba diye düşündüm açıkçası.
Hocam çok kolay bir çözümü var telefonunuzu kullanın.

Merhaba, öncelikle konuyu nereye açacağımı bilmediğimden buraya açtım kusura bakmayın. Bildiğiniz üzere sınavlar artık Online oluyor. Geçen dönem sekme değiştirmekte veya başka bir uygulamaya geçmekte sorun olmuyordu fakat üniversitem bu dönem güvenliği daha da sıkı tutmaya karar vermiş gözüküyor. "Sınav ekranından ayrılma (başka uygulamaya ya da sekmeye geçiş) işlemleri kayıt altına alınmaktadır." diye bir de uyarı eklemişler. Aşağıdaki fotoğrafta belirtmiş olduğum Opera GX'in WhatsApp uzantısını sınav esnasında açsam bunu fark edebilirler mi biliyor musunuz? Zaten tarayıcımın içerisinde bir şey olduğundan ve yeni bir sekme açmadığımdan sorun olmayacağını düşünüyorum ama bir bilene de sormak istedim.
Korkutuyorlar sadece.
İzledikleri falan yok ki kişinin özel alanına girme hakları da yok.
O çok övdükleri pandemi sırasında en iyi 2. eğitimi sağlayan Beykoz üniversitesindeyim onlar bile fark etmiyorsa kontrol etmedikleri çok bariz.

(Düzeltme: kamera bizde de bazen açık oluyor anydesk ile şu an marmara üni. okuyan bir arkadaş yardımcı oluyor. Böyle durumlarda varsa böyle bi arkadaşın anydesk kullanabilirsin.)

Ben zamanında Discord'dan ekran açmayı düşünmüştüm o ekrana bakıp soruları bulacaktı ve Discord üzerinden bana sesli sohbetten söyleyecekti.

Geçen birisi farklı sekmeye geçtim demişti, sorun yaşamadan sınav sonuçları açıklandı. Bu yüzden bir acaba diye düşündüm açıkçası.
Demek ki göz korkutmak için :)

Zaten tam ekrana da geçmiyor dediğine göre sorun oluşturacak bir durum olmayabilir. Programların izinleri sanki ayarlanabiliyordu. Depolama birimini okuma iznini alırsan aslında direkt olarak, sıkıntı olmayabilir. Arkadaşına nasıl yaptığını sorarsan daha rahat fikir de üretebiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı