Rehber Opera GX'den Vivaldi'ye yer imleri ve şifre aktarma

Opera GX'den Vivaldi'ye geçmek isteyenler için yer imlerini ve şifrelerini nasıl Vivaldi'ye geçireceklerini gösteren bir rehber hazırlamak istedim.

Opera veya Opera GX'den ayarlara girin. Ardından aşağı inip ''Gelişmiş''e tıklayın.
Ekran Alıntısı.PNG


Hemen aşağıdaki ''Parolalar''a girin.
Ekran Alıntısı 5.png


Kayıtlı şifrelerin sağında bulunan üç noktaya tıklayıp ''Şifreleri dışarı aktar''a basıp ardından istediğiniz yere kaydedin.
Ekran Alıntısı 6.png


Şifrelerimizi dışarıya aktardığımıza göre sıra yer imlerini dışarıya aktarmakta.
Yer imleri için de Opera'da yer imlerinin olduğu çubuğa sağ tıklayıp ''yer imleri''ne basın.
Ekran 1.PNG


Gelen sekmenin sol altındaki ''İçe/Dışa Aktar''a basıp ''Yer imlerini aktar''ı seçin ve istediğiniz yere kaydedin.
Ekran 2.PNG


Opera'daki işimiz bitti. Şifreleri aktarmak için Vivaldi'yi açıp adres çubuğuna vivaldi://flags yazıp enterlayın. Gelen sekmeden ''Password import''u bulup ''Default'' yazan yere tıklayıp ''Enabled''a basın.
Ekran 3.PNG


Ardından tekrardan adres çubuğuna chrome://settings/passwords yazıp enterlayın. Kayıtlı şifrelerin sağında bulunan üç noktaya tıklayıp ''içe aktar'' deyin. Önünüze gelen pencerede biraz önce şifreleri kaydettiğiniz yere gelip kaydettiğiniz dosyayı seçin.
Ekran 4.PNG


Yer imlerini aktarmak için ise Vivaldi'nin sol üstündeki Vivaldi logosuna tıklayıp ''Dosya''ya gelin. Ardından aşağıdan 4. sırada olan ''Yer İmlerini ve Ayarlarını İçe Aktar''ı seçin.
1615390451853.png


Ardından üstte çıkan yerden kaynağı ''Yer İmleri HTML Dosyası'' olarak değiştirip ''Bir Dosya Seç''e tıklayın. Önünüze gelen pencerede biraz önce yer imlerini kaydettiğiniz yere gelip kaydettiğiniz dosyayı seçin.
Ekran 5.PNG


Son olarak ise Vivaldi'de sol üstteki logoya tıklayıp ''Görünüm''e gelin ve ''Yer İmleri Çubuğunu Göster'' seçeneğinin tikli olduğundan emin olun.
1615390608140.png
 
Son düzenleme:
Yukarı