Opera VS. Microsoft Edge

Abrams

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Bir süredir Opera kullanıyorum ve memnunum, sadece VPN'i çok yavaş. Az önce bilgisayar Microsoft Edge için bir güncelleme yaptı ve aklıma takıldı. Microsoft'un çoğu platformunu, uygulamasını, sistemini seviyorum; beğeniyorum. Diyorum ki neden Microsoft'un kendi tarayıcısı varken başka bir tarayıcı kullanayım? Opera'dan daha mı iyidir? Daha mı kullanışlıdır? RAM kullanım oranı nasıldır?

Opera GX kullanıcısıyım. Son zamanlarda hiç memnun değilim. Update sonrası donmaya ve fazla RAM yemeye başladı. (8GB ram) Edge önerir misiniz?

RAM kullanım oranı Opera'dan daha az diye biliyorum ama sizin 16GB'lik sisteme çok etki etmez.
Aslında o RAM abime ait, bilgisayarı bozulduğu için bir süreliğine ben aldım normalde 4 GB'likdi RAM'ler. Windows 10 için 4 GB yetmiyor tabii bir tarayıcı açınca 3.5 GB RAM kullanımı oluyor. RAM'leri geri verdikten sonra 4 GB daha RAM alacağım 8 GB olarak kullanacağım bilgisayarımı. Veya sadece 8 alırım ileride ihtiyacım olursa bir 8 daha alıp 16 GB yaparım.

Bir süredir Opera kullanıyorum ve memnunum, sadece VPN'i çok yavaş. Az önce bilgisayar Microsoft Edge için bir güncelleme yaptı ve aklıma takıldı. Microsoft'un çoğu platformunu, uygulamasını, sistemini seviyorum; beğeniyorum. Diyorum ki neden Microsoft'un kendi tarayıcısı varken başka bir tarayıcı kullanayım? Opera'dan daha mı iyidir? Daha mı kullanışlıdır? RAM kullanım oranı nasıldır?
Microsoft edge kanıtlanmış olarak en hızlı tarayıcıdır. Ama çok iç sıkan ofis tipi bir havası var.

Microsoft edge kanıtlanmış olarak en hızlı tarayıcıdır. Ama çok iç sıkan ofis tipi bir havası var.
Resmiyeti severim o yüzden de tasarımı hoşuma gidiyor. Performans kullanış olarak nasıl olduğunu bilmiyorum Internet Explorer gibi bir şey çıkmasın da :D gerçi o tarihi eser oldu.

Resmiyeti severim o yüzden de tasarımı hoşuma gidiyor. Performans kullanış olarak nasıl olduğunu bilmiyorum Internet Explorer gibi bir şey çıkmasın da :D gerçi o tarihi eser oldu.
Eğer arayüzünü de seviyorsan zaten en uygun tarayıcıdır büyük ihtimal, yok explorer gibi değil o kadar detaylı virüs taraması yapmadığı için 😁.

@Daryl1dx Chrome ve Edge, her zaman Opera tarayıcılarına göre daha düşük bellek tüketiyorlar. Opera GX oyun haberleri, Twitch ve CPU, Bellek sınırlama ayarları yüzünden yüksek kaynak tüketiyordu. Ayrıca animasyonlar ve sesler yüzünden, tarayıcı akıcılığında sorun var. Opera kullanacaksanız, normal versiyonu çok daha iyi diyebilirim. Akıcılık sorunu yok ve GX göre daha hızlı güncelleme alıyor.

Hedefleri daha fazla kullanıcı olduğundan, daha sade olan Chrome ve Edge öneririm. Neredeyse birbirlerine yakın kaynak tüketiyorlar. Ayrıca 3. bağlantıdaki uzantıları öneririm.

Yorumunuz için cidden çok sağ olun. Sanırım Edge yükleyeceğim birazdan. Chrome yüklemeye korkar oldum sosyal medyadaki haberlerden "fazla RAM tüketiyor" vs.

Geri
Yukarı