Opera yeni sekme açılırken bir süre yükleniyor yazısında kalıyor

MScofield

Hectopat
Makaleler
7
Selamlar, başlıkta da gördüğünüz gibi yeni bir sekmede bir şey açınca birkaç saniye yükleniyor yazısında kalıyor. Neredeyse 2 haftadır böyle, ilk günlerde sıkıntı yoktu ancak bıktım artık. Varsa çözümü yazar mısınız?

Tarayıcınızın geçmişini ve çerezlerini temizleyin. Ağır çalışmasına sebep olabiliyorlar.

Selamlar, başlıkta da gördüğünüz gibi yeni bir sekmede bir şey açınca birkaç saniye yükleniyor yazısında kalıyor. Neredeyse 2 haftadır böyle, ilk günlerde sıkıntı yoktu ancak bıktım artık. Varsa çözümü yazar mısınız?

Acaba antivirüs programı varsa silmeyi dener misiniz ? çünkü aynı problemi ben böyle aştım. avast ve total secure mcafee bu sorunu yaratıyordu sildiğim anda düzelmişti. avg free ile sorun yaşamadım.

İlk olarak Opera geçmişini temizleyin.
opera://settings/clearBrowserData

Screenshot_4.png

Kullandığınız uzantıları kontrol edin. Ekran görüntüsü paylaşırsanız tavsiye de verebilirim.
Ayrıca bağlantıda önerdiğim ayarlar uygulayın. Şahsen yeni sekme sayfasında arama kutusu, duvar kağıdı vb. gerek yok. Ben tüm tarayıcılarımı böyle kullanıyorum. Gereksiz şeyleri yeni sekme sayfasında toplamıyorum.
Screenshot_2.png

Screenshot_3.png
Temel sistem bakımı yapmanızı öneririm. Bağlantıdaki 1. ve 2. yöntemleri uygulamanız yetecektir.
Arka planda tarayıcı yavaşlatacak yazılımlar olup olmadığından emin olun. Arkadaşın belirttiği gibi bazı kalitesiz Antivirüs yazılımları, sistem performansını yok edebiliyor. AVG, Avast, McAfee gerçekten bu sorunları yaşatabilecek türden güvenlik yazılımları.
Ücretli ve ücretsiz Kaspersky ürünlerini öneririm.
En son olarak tarayıcı ayarlarını sıfırlayın.
opera://settings/resetProfileSettings

Screenshot_5.png

Opera tavsiye ettiğim bir tarayıcı değil. Brave, Edge ya da Chrome tavsiye ederim.

@Onur85trtr Yandex tarayıcısının sadece 32-Bit sürümü var. Size 64-Bit sürümü olan bir tarayıcıya geçmenizi öneririm.

Sisteminizde kaç GB RAM var ve işlemciniz nedir?
Bence Microsoft Edge'ye geçin hızlı ve RAM'iniz azsa az RAM yiyor.

Geçmiş olsun.
Darktower adlı arkadaş yazmış o kadar bir bakın.
Bu arada tavsiyem Microsoft Edge'ye geçmen.
Opera daha pratik geliyor ve çok alıştım.
İlk olarak Opera geçmişini temizleyin.
opera://settings/clearBrowserData

Eki Görüntüle 713865

Kullandığınız uzantıları kontrol edin. Ekran görüntüsü paylaşırsanız tavsiye de verebilirim.
Ayrıca bağlantıda önerdiğim ayarlar uygulayın. Şahsen yeni sekme sayfasında arama kutusu, duvar kağıdı vb. gerek yok. Ben tüm tarayıcılarımı böyle kullanıyorum. Gereksiz şeyleri yeni sekme sayfasında toplamıyorum.
Temel sistem bakımı yapmanızı öneririm. Bağlantıdaki 1. ve 2. yöntemleri uygulamanız yetecektir.
Arka planda tarayıcı yavaşlatacak yazılımlar olup olmadığından emin olun. Arkadaşın belirttiği gibi bazı kalitesiz antivirüs yazılımları, sistem performansını yok edebiliyor. AVG, Avast, McAfee gerçekten bu sorunları yaşatabilecek türden güvenlik yazılımları.
Ücretli ve ücretsiz Kaspersky ürünlerini öneririm.
En son olarak tarayıcı ayarlarını sıfırlayın.
opera://settings/resetProfileSettings

Eki Görüntüle 713867

Opera tavsiye ettiğim bir tarayıcı değil. Brave, Edge ya da Chrome tavsiye ederim.

@Onur85trtr Yandex tarayıcısının sadece 32-Bit sürümü var. Size 64-Bit sürümü olan bir tarayıcıya geçmenizi öneririm.

Dediklerinizi yaptım ancak bu seferde Opera'ya her girişimdi hesaplardan çıkış yapmış oluyor. Ve yükleniyor yazısı da gitmedi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı