Opera yetersiz bellek sorunu

Yer
Andromeda
Daha fazla  
Birkaç gündür Opera kullanırken yetersiz bellek şeklinde bir hata alıyorum, neden olduğunu anlayamadım,

Bilgisayarımda 16 GB RAM var, Opera 256 GB'lık SSD'ye kurulu,

Ayarlardan kontrol ettiğimde bu sanal bellek kısmında 2432 MB ayrıldığını gördüm, acaba bununla bir alakası olabilir mi?

Dosya Ekleri

• resim_2021-02-03_200800.png
    resim_2021-02-03_200800.png
    41,1 KB · Görüntüleme: 235
Birkaç gündür Opera kullanırken yetersiz bellek şeklinde bir hata alıyorum, neden olduğunu anlayamadım,

Bilgisayarımda 16 GB RAM var, Opera 256 GB'lık SSD'ye kurulu,

Ayarlardan kontrol ettiğimde bu sanal bellek kısmında 2432 MB ayrıldığını gördüm, acaba bununla bir alakası olabilir mi?
Bilgisayara sağ tıkla >özellikler > gelişmiş sistem ayarları > gelişmiş >performans > ayarlar > gelişmiş > değiştir > "Tüm sürücülerde disk belleği dosyası boyutunu otomatik yönet." tikini kaldır. > Oradaki C: D: veya E: gibi olanlara tıkla. > Hepsinde en büyük boyutu 12888 yap. (8 GB Belleğin 1.5 katı) > Hepsinde yazdıktan sonra "ayarla" butonuna bas. > tamam > yeniden başlat

Donanım ayrılmış bellek ile alakası yok. Otomatik yönetme zaten gerekli şeyi ayarlıyor.

Opera GX gibi bir tarayıcı kullanıyorsan ve bellek sınırlama yapıyorsan olabilir. Ya da Opera tarayıcısında bellek sızıntısı olabilir. Opera sürekli bir özellik eklerken tarayıcı optimizasyonu, hatalarını çözme vb. görmezden gelen kalitesiz bir geliştirme sürecine sahip. Sorunun Opera'dan kaynaklandığını düşünüyorum. Opera tarayıcısını sıfırlamayı da deneyebilirsin.

Bir de başka tarayıcı yükleyip, biraz test eder misin?

Geri
Yukarı