Oppo A73 pili 5 saatte %40'a düşüyor

Burixx

Femtopat
Daha fazla  
6 aydır Oppo A73 kullanıyorum. Telefonun pili önceye göre daha hızlı bitiyor. Günlük kullanımda ortalama 5 saatte %40'a düşüyor. Bazen bu rakam daha da azalıyor ve sürekli güç tasarruf modunda kullanıyorum. Sebebi nedir, nasıl çözerim?

Not: Arka planda çalışan uygulamaları kapattım, çalışmıyor.

4000 mAh pili olan bir telefon için düşük bir değer. Bataryasını çok yıpratmış olmayasınız? Pil sağlığınız ne durumda?

6 aydır Oppo A73 kullanıyorum. Telefonun pili önceye göre daha hızlı bitiyor. Günlük kullanımda ortalama 5 saatte %40'a düşüyor. Bazen bu rakam daha da azalıyor ve sürekli güç tasarruf modunda kullanıyorum. Sebebi nedir, nasıl çözerim?

Not: Arka planda çalışan uygulamaları kapattım, çalışmıyor.
Aynı telefon bende de var. Ve bende de bu sürede bitiyor. Normal değil mi?

Pil sağlığını nasıl öğreneceğimi bilmiyorum.

Aynı telefon bende de var. Ve bende de bu sürede bitiyor. Normal değil mi?

Çok düşük bir değe. Normal değil.

4000 mAh pili olan bir telefon için düşük bir değer. Bataryasını çok yıpratmış olmayasınız? Pil sağlığınız ne durumda?

Şu an normal kullanımda ortalama 1 saat oyun oynadım ve pil şu şekilde:

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-12-07-00-29-56-95_b7ff6dd0e181029d8492f0876df908d6.jpg
    Screenshot_2021-12-07-00-29-56-95_b7ff6dd0e181029d8492f0876df908d6.jpg
    35,6 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:
İnternetten baktım accubattery gibi bir uygulama indirmemiz gerekiyormuş.Zararlı olur mu indirip bakayım mı pil sağlığına?
Zararlı olacağını sanmam ancak doğru ölçebilir mi emin değilim. Pilinizi korumak için %20 nin altına düşürmeyin ve %80-85 in üstüne şarj etmeyin. Bu şekilde batarya uzun süre sağlıklı kalır.

Yeni konular

Geri
Yukarı