Oppo A74 vs Samsung A22

Öncelikle Youtube'dan alınan SS'lerle ekran karşılaştırılmaz. Ciddiyetle test yapan kuruluşların değerlerine bakılır.

Samsung A22 max auto'da 597 cd/m2 parlaklık sunmuş. Kaynak.
Oppo A74 ise maksimum 612 cd/m2 parlaklık sunmuş. Kaynak.

Yani gözle ayırt edemeyeceğiniz kadar düşük bir parlaklık farkı mevcut. A74 birazcık daha yüksek parlaklık değerleri sunsa da her ikisi de gayet yüksek sayılabilecek parlaklık değerlerine ulaşmışlar.

Bu mevzuyu hallettiysek ikisi arasında Oppo A74'ü öneririm.
2022 yılındayız, HD+ ekran artık tercih etmeyelim yani.

Öncelikle YouTube'dan alınan SS'lerle ekran karşılaştırılmaz. Ciddiyetle test yapan kuruluşların değerlerine bakılır.

Samsung A22 Max Auto'da 597 cd/m2 parlaklık sunmuş. Kaynak.
Oppo A74 ise maksimum 612 cd/m2 parlaklık sunmuş. Kaynak.

Yani gözle ayırt edemeyeceğiniz kadar düşük bir parlaklık farkı mevcut. A74 birazcık daha yüksek parlaklık değerleri sunsa da her ikisi de gayet yüksek sayılabilecek parlaklık değerlerine ulaşmışlar.

Bu mevzuyu hallettiysek ikisi arasında Oppo A74'ü öneririm.
2022 yılındayız, HD+ ekran artık tercih etmeyelim yani.

A22 süper AMOLED olduğundan daha mi kaliteli ekranı? iOS özelliği ve 90Hz mevcut olsa da, AMOLED FHD Oppo A74 almak daha mı mantıklı sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
A22 süper AMOLED olduğundan daha mi kaliteli ekranı? iOS özelliği ve 90Hz mevcut olsa da, AMOLED FHD Oppo A74 almak daha mı mantıklı sizce?
Onlar isimlendirme farkları. En önemli basamak olan "çözünürlük" basamağından çuvallıyor zaten. İsterse Dynamic AMOLED olsun. Ben Mediamarkt'ta FHD+ A32 ile yan yana koydum, fark gece ile gündüz gibiydi. Siz de deneyin, gözünüzü rahatsız etmeyecekse A22'ye yönelebilirsiniz.

Ayrıca Helio G80 şahsen sevmediğim bir işlemci. SD662 genel kullanım ve verimlilik olarak daha iyi bence.

Araştırmalar sonucu A22 daha iyi özelliklere sahip olduğuna karar verdim. Oppo A74 arayüz kasma sorunları tarafından fazlaca şikayet almış durumda ve A22 OIS özelliği ve G80 ile daha performanslı bir cihaz. Arayüz daha akıcı ve 90Hz ekran tazeleme hızına sahip.
Konu kilit teşekkürler.

Çözünürlük farkı var bu yüzden G80 modelinin güç tüketim dezavantajı ortadan kayboluyor. A22 batarya olarak daha iyi. A22 modelinin iyi bir şarj ömrü var.

A22 daha uzun pil ömrü ve daha seri bir cihaz olduğunu görüyorum. 90Hz ve OIS özellikleri ile Oppo A74 cihazından daha iyi ve A22 fiyatı her gün artıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı