Oppo Realme 6 düşük Wi-Fi hızı

Prism

Hectopat
Makaleler
1
Evet arkadaşlar. VMG3312-B10B adlı modeme sahibim. Şu ana kadar hiç sıkıntı yaşamamıştım.
Bugün elime Oppo Realme 6 geçti, Wi-Fi ile nete bağlandıktan sonra değerlerde sorun olduğunu fark ettim.
Hız sürekli dalgalanıyor, yani jitter yüksek. Hız maksimum 25 Mbps oluyor bu telefonda Wi-Fi ile.
Diğer telefonlarım ile rahat 50 Mbps alabiliyorum ve dalgalanma sıkıntısı da olmuyor. (Test ettiğim cihazların hepsi 2.4 GHz destekliyor sadece, fakat Realme 6 hem 2.4 GHz hem de 5 GHz destekliyor) modemim de zaten sadece 2.4 GHz destekliyor.
Aklınıza gelebilecek ne varsa (kanal değiştirme/reset atma/kapatıp açma vs.) yaptım. Sorun sizce ne kaynaklı? Acaba telefonda mı bir sıkıntı var? Yoksa modemden kaynaklı mı?

Konuyu okumadınız mı? Diğer telefonlarda bir sıkıntı yok zaten ama elimde sadece 2.4 GHz destekli telefonlar var. Realme 6 ise hem 2.4 GHz hemde 5 GHz destekliyor. Bana sorun modemdenmiş gibi geldi ama bilemiyorum.

İşte elinizdeki telefon gibi 5 GHz destekleyen başka bir telefonda deneyin demeye çalışmıştım. Bir arkadaşınız da, tanıdığınız da filan varsa rica edin. Buradan modemde ya da telefonda bozukluk var mı bilemeyiz. Deneme yanılma yöntemi işte :)

İşte elinizdeki telefon gibi 5 GHz destekleyen başka bir telefonda deneyin demeye çalışmıştım. Bir arkadaşınız, tanıdığınız da filan varsa rica edin. Buradan modem de ya da telefonda bozukluk var mı bilemeyiz. Deneme yanılma yöntemi işte :)
Başka birinden telefon istemem şu an zor, fakat başka modemler ile başkalarının evine giderek deneyebilirim. Bu şekilde de sorun ortaya çıkar sanırım.

merhaba sorunla ilgili son durum nedir acaba bende bu telefonu sipariş ettim ama wifi sorunu olduğunu sonradan gördüm reddit te falanda bahsetmişler bu durumdan. Eğer wifi sorunu varsa cihazda teslim almayacağım. Siz çözebildiniz mi acaba bluetooth kapalıykende wifi kopma sorunu devam ediyormu ?

merhaba sorunla ilgili son durum nedir acaba bende bu telefonu sipariş ettim ama wifi sorunu olduğunu sonradan gördüm reddit te falanda bahsetmişler bu durumdan. Eğer wifi sorunu varsa cihazda teslim almayacağım. Siz çözebildiniz mi acaba bluetooth kapalıykende wifi kopma sorunu devam ediyormu ?
Wi-Fi sorunu yok, garip bir şekilde benim modemimde jitter problemi oluyor, benim Wi-Fi kopma sorunum yoktu zaten. Diğer modemlerde bir sıkıntı göremedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı