Oppo Realme C25 nasıldır?

Bütçe
2000 - 2500 TL arası

Sup_asonic

Femtopat
Yer
Elazığ
Daha fazla  
Meslek
Network Teknisyeni
Babam için bugün internetten telefon bakıyordum. Malum ZenFone 2 laser (6.0 inç) olan telefonunu bataryası erken bitiyor diye sinirlenip kırdı. :D
Hepsiburada'da Oppo Realme C25 adlı telefonu gördüm.
Babam genel olarak bataryası dayanıklı bir telefon istiyordu ve bende fiyat/performans bazlı olarak bu telefonu almayı düşünüyorum.
Telefonu kullananlar, telefon hakkında kısa bilgi (batarya, işlemci performansı, kamera vs.) Verebilir mi?
ya da başka önerebileceğiniz, 2000 - 2500 TL arası başka bir marka, model telefon var mı?

Babam için bugün internetten telefon bakıyordum. Malum ZenFone 2 laser (6.0 inç) olan telefonunu bataryası erken bitiyor diye sinirlenip kırdı. :D
Babam genel olarak bataryası dayanıklı bir telefon istiyordu ve bende fiyat/performans bazlı olarak bu telefonu almayı düşünüyorum.
Telefonu kullananlar, telefon hakkında kısa bilgi (batarya, işlemci performansı, kamera vs.) Verebilir mi?
Ya da başka önerebileceğiniz, 2000 - 2500 TL arası başka bir marka, model telefon var mı?

Galaxy M21'e bakmanızı tavsiye ederim. Batarya olarak C25 kadar iyi performans göstermez ama ekran olarak da ha önde ve bir günü rahatlık ile çıkaracağını düşünüyorum.

Şimdi C25'i değerlendireyim; bataryası gayet iyi gider diye düşünüyorum telefon hem 6000MAH hem de ıpc LCD ve bir artı olarak da çözünürlüğü düşük bu yüzden batarya olarak gayet uzun süre kullanılır diye düşünüyorum.

İşlemci hakkında pek bir bilgiim yok ama duyduğum kadarıyla MediaTek işlemciler çok bataryadan götürüyor ama bu telefonu çok etkilemez diye düşünüyorum. Kamerası orta segment bir Xiaomi telefonu gibi duruyor yani muhtemelen orta veya orta düşük bir kalite de fotoğraf performansı olur. Tabi ambiyansa göre değişiklik gösterebilir. RAM ve hafızaya gelecek olursak gayet yeterli görünüyor. Baban için uygun bir telefon olduğunu düşünüyorum.

Ya da başka önerebileceğiniz, 2000 - 2500 TL arası başka bir marka, model telefon var mı?

Samsung Galaxy M21'i seçme nedenleri.
  • %49 daha yüksek piksel yoğunluğu (403'e karşı 270 ppı)
  • %28 daha yüksek maksimum ekran parlaklığı (617'ye karşılık 483 nit)
  • 4K video kayıt özelliği.
  • Ultra geniş açılı kamera lensi.
  • Süper AMOLED ekran (rakibinin IPS LCD ekranına kıyasla)
  • Daha hızlı depolama türü - ufs 2.1 ve eMMC 5.1
  • Enerji açısından daha verimli CPU - Exynos 7 OC'ta 9611.
  • Dolby Atmos desteği.
  • 21 gram daha hafif.
Oppo Realme C25'i seçme nedenleri.
  • Akıllı telefon 1 yıl daha yeni.
  • Ters şarj fonksiyonu.

Bu şartlarda M21 da ha mantıklı görünüyor hem tasarımı da da ha güzel C25'den.

Kardeşim C25 kullanıyor. 2000-2500 TL bandında alınabilir. Saydığın tüm özellikleri fazlasıyla karşılıyor.

Yorumun için teşekkürler.
Samsung Galaxy M21'i seçme nedenleri.
  • %49 daha yüksek piksel yoğunluğu (403'e karşı 270 ppı)
  • %28 daha yüksek maksimum ekran parlaklığı (617'ye karşılık 483 nit)
  • 4K video kayıt özelliği.
  • Ultra geniş açılı kamera lensi.
  • Süper AMOLED ekran (rakibinin IPS LCD ekranına kıyasla)
  • Daha hızlı depolama türü - ufs 2.1 ve eMMC 5.1
  • Enerji açısından daha verimli CPU - Exynos 7 OC'ta 9611.
  • Dolby Atmos desteği.
  • 21 gram daha hafif.
Oppo Realme C25'i seçme nedenleri.
  • Akıllı telefon 1 yıl daha yeni.
  • Ters şarj fonksiyonu.

Bu şartlarda M21 da ha mantıklı görünüyor hem tasarımı da da ha güzel C25'den.

Babam Samsung sevmiyor maalesef. Ama önerin için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı