Oppo Realme C25 şarj olmuyor

183206

Megapat
Makaleler
1
Telefon daha yeni. Şarj kablosunda da sorun olduğunu zannetmiyorum, o da yeni. Bükmedim de çok. Düne kadar şarj oluyordu.
Şimdi yeni uyandım, telefonu şarja taktım şarj olmuyor. Neden böyle olmuş olabilir? Telefonun pilinin öldüğünü, şarj giriş yerinin aşındığını vs. zannetmiyorum.

Başka bir kabloyla şarj ettim, çalıştı. Eski kabloyu tekrar taktım, o da çalıştı.
Garip şeyler yaşanıyor. Farklı bir kabloyla denedim diye düzeldi birden.

Şarj 100'deyken şarj ettiysen şarj olmayabilir.

Optimize edilmiş gece şarjı açık ise normaldir. Şarj olmuyorken bildirim paneline baktınız mı? Bildirim gözükür optimize edilmiş gece şarjı diye.
Screenshot_2022-01-20-23-57-31-62.jpg

Optimize edilmiş gece şarjı açık ise normaldir. Şarj olmuyorken bildirim paneline baktınız mı? Bildirim gözükür optimize edilmiş gece şarjı diye.
Eki Görüntüle 1276544
Kontrol etmiştim bu ayarı, kapatıp da denedim gene düzelmemişti.
Farklı bir adaptör ve kabloyla şarja takınca düzeldi. İlk başta şarj olmayan kablo ve adaptörle de şarj olmaya başladı birden. Nedense farklı bir adaptör ve kablo düzeltti cihazı.

Kontrol etmiştim bu ayarı, kapatıp da denedim gene düzelmemişti.
Farklı bir adaptör ve kabloyla şarja takınca düzeldi. İlk başta şarj olmayan kablo ve adaptörle de şarj olmaya başladı birden. Nedense farklı bir adaptör ve kablo düzeltti cihazı.
Ben donanımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum, o anlık gece şarjı ayarı ile ilgili bir bug olmuş olabilir.
Eğer tekrar olursa adaptörde ya da telefonda sorun arayabilirsiniz. Ya da telefonu garantiye verebilirsiniz.

Knk çok saçma olabilir ama belki yazılımsal hata olabilir ve farklı kanolar ile cihazı şarj etme hızlı şarj desteği kendi kablosunda en iyidir

Şarj 100'deyken şarj ettiysen şarj olmayabilir.

Bunun aşırı ileri bir düzeyini yaşıyorum ben. Cihaz şarj olmuyor diye bir arkadaşıma götürdüm tamiri için. Şarj soketini çıkarıp taktı düzeldi. Sokette gevşeme olmuştur dedi böylece bir hafta sorunsuz devam ettim. 1 hafta sonra arıza tekrar edince gene gittik kontrol etti gene düzeldi bu birkaç kere tekrar etti en son gittiğimde birkaç kere soketi taktı çıkardı cihaz şarj olmaya başladı şimdi aylardır bir hafta normal çalışıyor şarj almamaya başlayınca soketi defalarca takıp çıkarıyorum kafasına göre bir anda düzeliyor. Ancak 1 hafta devam ediyor normal çalışmaya. Bu arada önceki gittiklerimde ne olur ne olmaz diye şarj soketini yenisi ile değiştirdik bozuk değil yani. Cihazda anormal şeyler oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı