Oppo Reno 5 Lite kaç dolar?

DeSeRT_TR

Hectopat
Daha fazla  
Oppo Reno 5 Lite kaç dolar arkadaşlar? İnternette arattırdım hep uçuk TR fiyatları çıkıyor, dolar olarak fiyatını bulamadım fakat hatırladığım kadarıyla 200 - 250 dolar bir şeydi. Fakat satıcılara baktığımda dolar kuruna sadık kalmıyorlar, kafasına göre her hafta fiyatı 100 - 200 lira artıyor telefonun. Neden derseniz dolar 18 iken telefon 5000 liraya çıkmıştı, sonra dolar 13'e düştü bir baktım telefon da 3200 civarına düştü, 2 ay kadar bekledim biraz daha düşsün diye fakat dolar 13 civarına sabitlendiği halde telefon 3200'den, 1300 lira zam yiyerek 4500 civarına çıktı. Cidden bu fiyatlar neye göre artıyor anlamıyorum, hani dolara göre alınıp satılıyordu? Bilgisi olan bir arkadaş Oppo Reno 5 Lite'ın yurt dışı fiyatını yazabilir mi? Kendim bir hesap yapacağım.

GSMArena’da 300€ yazmışlar. 300€, 338$ yapıyor.
Global bir artış oldu demek ki, hayret 😳 Hiç karşılaşmamıştım daha önce avrupa fiyatının arttığına. Neyse o zaman efsane kasım veya yaz indirimi falan beklicez, yapacak bişey yok. Lite model bir telefona 4500 lira çok.

Global bir artış oldu demek ki, hayret 😳 Hiç karşılaşmamıştım daha önce avrupa fiyatının arttığına. Neyse o zaman efsane kasım veya yaz indirimi falan beklicez, yapacak bişey yok. Lite model bir telefona 4500 lira çok.
GSMArena'nın yanlışlığı da olabilir. Burada 251$ olarak görünüyor. Ülkeden ülkeye değişiyor sanırım.

Linkte 5G yazdığına bakmayın, P95 işlemcili ülkemizde satılan standart model.

GSMArena'nın yanlışlığı da olabilir. Burada 251$ olarak görünüyor. Ülkeden ülkeye değişiyor sanırım.

Linkte 5G yazdığına bakmayın, P95 işlemcili ülkemizde satılan standart model.
Oppo Reno türkiyede üretiliyor fabrikasi falan var deniliyordu o doğru mu ?

Oppo Reno türkiyede üretiliyor fabrikasi falan var deniliyordu o doğru mu ?
Evet Türkiye'de üretim yapıyor. Daha doğrusu birleştirme yapıyor.
Ancak geçen haftalarda çok fazla sayıda işçi çıkarıldığını okudum. Bir arkadaş da A74 modelinde stok sorunu olduğunu yazdı. O da Türkiye'de üretilen bir model.

Ancak geçen haftalarda çok fazla sayıda işçi çıkarıldığını okudum. Bir arkadaş da A74 modelinde stok sorunu olduğunu yazdı. O da Türkiye'de üretilen bir model.
Abi türkiyede üretilen birşey neden bu kadar pahalı anlam veremiyorum. Samsung'un amiral gemileri bile 200 dolardan başlıyordu. Türk, Türk'e bunu yapmamalı ya. Yerli üretim daha uygun olmalı. Yurtdışına yine euro üzerinden satsın fakat bu TR fiyatı ne böyle. 😳 İthal etseler kimbilir ne kadar olur fiyatı, ikinci el ıphone fiyatını bulur heral. 😳

telefon da 3200 civarına düştü, 2 ay kadar bekledim biraz daha düşsün diye
Telefonun fiyatı biraz daha düşsün diye beklemişsin, 3200 liradan almamışsın. İnsanlar rağbet ettiği için, talebi arttığı için fiyatı yükselmiş olabilir mi?
Stok sorunu olmadığı anlaşıldı. Hem internette, hem Mediamarkt'ta, hem Teknosa'da satılıyor telefon.
Abi türkiyede üretilen birşey neden bu kadar pahalı anlam veremiyorum. Samsung'un amiral gemileri bile 200 dolardan başlıyordu. Türk, Türk'e bunu yapmamalı ya. Yerli üretim daha uygun olmalı. Yurtdışına yine euro üzerinden satsın fakat bu TR fiyatı ne böyle. 😳 İthal etseler kimbilir ne kadar olur fiyatı, ikinci el ıphone fiyatını bulur heral. 😳
200 dolara amiral gemisi mi kaldı? Kaçıncı yüzyılda yaşıyorsunuz?

Telefonun fiyatı biraz daha düşsün diye beklemişsin, 3200 liradan almamışsın. İnsanlar rağbet ettiği için, talebi arttığı için fiyatı yükselmiş olabilir mi?

Stok sorunu olmadığı anlaşıldı. Hem internette, hem Mediamarkt'ta, hem Teknosa'da satılıyor telefon.

200 dolara amiral gemisi mi kaldı? Kaçıncı yüzyılda yaşıyorsunuz?
Pazarda domatese, soğana, patlıcana da rağbet var onların fiyatı artmıyor her hafta aynı. Bunların yaptığı fırsatçılık oluyor. Hem parası olan adam niye lite modele rağbet etsin ki ? Gider oppo reno 6 falan alır 256 gb'lığı.

Pazarda domatese, soğana, patlıcana da rağbet var onların fiyatı artmıyor her hafta aynı. Bunların yaptığı fırsatçılık oluyor. Hem parası olan adam niye lite modele rağbet etsin ki ? Gider oppo reno 6 falan alır 256 gb'lığı.
Onlar da artıyor. Bence sen kendine kızıyorsun, sağa sola gider yapıyorsun. Kullananlar memnun, çevresine de tavsiye ederler, internette yorumlar da olumlu, daha çok kişi yönelir. Parası olan rağbet eder diye bir şey demedim.

Geri
Yukarı