Optimizasyon Sorunlu Oyunlar

Bence Star Wars Jedi: Fallen Order'ın FPS drop sorununun sebeplerinden biri de bu. Çünkü Jedi Fallen Order da Unreal Engine 4 kullanıyor. PUBG de Unreal Engine 4 kullanıyor. Ve her iki oyunda da optimizasyon sorunu var.
Valorant'da Unreal Engine 4 ile yapıldı. Valorant'ında optimizasyon sorunu var.

Hayır o kadar kalitesiz grafiklerde bir oyunun bu FPS değerlerini sağlamaması lazım.
Valorant gerçekçi grafikler sunmasa bile yüksek ayarlarda gayet de güzel grafikler veriyor. Yüksek ayarlarda kaliteli grafikler var.

Mesela Fortnite, o da UE4 ile geliştirdi ve gerçekçi olmayan grafikleri olsa bile çok kaliteli grafikleri var.

IMG-20210916-WA0059.jpg

Valorant ve yanındaki anti hile sistemi. Bir anti hile sistemi niçin %20 CPU kullanır anlamıyorum.

Valorant gerçekçi grafikler sunmasa bile yüksek ayarlarda gayet de güzel grafikler veriyor. Yüksek ayarlarda kaliteli grafikler var.

Mesela Fortnite, o da UE4 ile geliştirdi ve gerçekçi olmayan grafikleri olsa bile çok iyi grafikleri var.

Eki Görüntüle 1390029
Grafiklerden bahsetmiyorum optimizasyondan bahsediyorum.

Burada dediğinzden bahsetmiştim.
Tamam da grafikler Low-Poly olduğu için kötü dedim. Bilgisayarımın bu oyunu açarken hiç zorlanmaması lazım. Bizzat ben kullanıyorum Unreal Engine 4'ü. Mid-Poly bir binaya girerken bile editör içerisinde 8 FPS alıyorum. Demek ki oyun içinde 40 45 üstünü görmez.

Geri
Yukarı