Optimus 3D OptimusRS Xperia ROM ICS V6 Yükleme Rehberi

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
NXCt3.gif

Optimus 3D için yapılmış en güzel ROM'lardan biri. Adım adım yükleyeceğiz.

İlk olarak aşağıdaki iki dosyayı indirip telefonun hafızasına atın. Dahili veya harici hafızaya (SD) atabilirsiniz.

ROM:
Dev-Host - OptimusRS XPERIA ICS_ROM_V6_P920.zip - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service

Simple Update 1.2 Güncellemesi:
Dev-Host - Simple Update1.2.zip - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service

Başlamadan önce:
1. Telefonda resmi ICS V30A, v28b, v30b veya v30c ROM yüklü olmalı.
2. Wpark Bootloader 1.25a ve Recovery yüklü olmalı. Bu programla yükleyebilirsiniz: Download
3. OMAP sürücüsü yüklü olmalıdır. Simple Tools klasöründe var.

OMAP Sürücüsünü yükleme:
  1. Pili sökün.
  2. Aygıt Yöneticisi'ni açın ve telefonu PC'ye bağlayın.
  3. Aygıt Yöneticisi'nde gidip gelen bir TI OMAP 44330 göreceksiniz.
  4. Belirdiğinde çift tıklayın ve ardından Sürücüyü güncelle deyin.
  5. Sürücler için bilgisayarıma gözat deyin.
  6. Sürücü listesinden seç deyin.
  7. İleri ve Diskim var deyin.
  8. Simple Tool klasöründeki sürücü INF dosyasını gösterin.
  9. Sürücüyü yükleyin.
  10. Sürücü imzasız olduğu için yüklenediyse bilgisayarı Test modunda başlatın:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Adım adım yüklüyoruz:

1. Simple Tool'u klasöre çıkaralım ve BAT dosyasını çalıştıralım.
    • Telefonu kapatın.
    • Pili çıkarın.
    • Telefonunuzu kablo ile bilgisayara bağlayın.
    • 1. seçeneği seçin.
    • Program 5 saniye beklerken pili takın. Flash işlemi yapılacaktır. İşlem bitince telefon yeniden başlayacak ve ekranda beyaz LG logosu olacak.
    • Telefonun USB kablosunu sökün ve yeniden takın. Tekrar bazı veriler yazılacak cihaza.
    • Cihaz yeniden başlarken bu defa USB kablosunu sökün.
  2. Şimdi telefon açılacaktır. Telefonun pilini sökün ve yeniden takın.
  3. 3D + Ses kısma + Güç tuşuna basarak cihazı açın. Recovery menüsü açılacaktır. Açılmazsa biraz kurcalayın. Ben biraz zor girdim Recovery menüsüne. Ne de olsa LG...
  4. WIPE CACHE------WIPE DALVIK CACHE------WIPE DATA------FORMAT SYSTEM------FORMAT DATA: Tüm bunları yapmanız gerek.
  5. Install ZIP form SD kard deyin ve ROM + Simple Update 1.2 dosyalarını seçip yükleyin.
  6. Telefonu yeniden başlatın.
  7. Tebrikler, artık güncel ve süper bir ROM'unuz var.

Son düzenleme:
Recep bey daha ICS'ye alışamamışken :) Ama çok güzel bir paylaşım. Teşekkürler. Bunu v28B nin üzerine yüklesemmi diye düşünüyorum. :) Ama v28B'yi yükledikten sonra ne fastboot nede root yapmadım. Onlara gerek varmıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı