Orantısız Kas Ağrısı

vespansia

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, 2 gün önce kol antrenmanı yaptım ve hamlıktan olsa gerek kollarım ağrıyor. Fakat bu ağrı sağ tarafta sola göre daha fazla. İki kolun set ve tekrar sayıları aynı fakat sol kolumda dinlenme süresini biraz daha fazla tutmuş olabilirim farkında olmadan. Merak ettiğim soru şu orantısız bir kas gelişimi yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vücudun sağ ve sol tarafı simetrik değil. Bu yüzden de aynı ağrıyı çekmen de beklenemez bence. Sağ-Sol dengesizlikleri eşitlenemez fark sadece düşürülmeye çalışılır. Tüm elit atletlere bak hareketlerde en zorlandıkları kısımlarda eşitsizlik direk göze çarpar. Bu tamamen sürecek bir durum önemli olan farkı azaltmak. Bu yüzden de ağrı konusunda aynısı düşünüyorum. Muhtemelen bir tarafın daha güçlü olduğu için bu stresten daha az etkilendi ve daha az bir ağrı yaşadın. Önemli olan nokta burada aynı ağırlıkla aynı verimlilikte aynı set ve tekrarı çıkartabildiysen sorun yok.

Yeteri kadar ısınamamaktan oluşan bir ağrı, ve hareketin yanlış uygulanması eklenince Tendon hasarı bırakıyor. Bir haftadan önce geçer muhtemelen ancak geçmezse bir doktora başvurun.

Vücudun sağ ve sol tarafı simetrik değil. Bu yüzden de aynı ağrıyı çekmen de beklenemez bence. Sağ-Sol dengesizlikleri eşitlenemez fark sadece düşürülmeye çalışılır. Tüm elit atletlere bak hareketlerde en zorlandıkları kısımlarda eşitsizlik direk göze çarpar. Bu tamamen sürecek bir durum önemli olan farkı azaltmak. Bu yüzden de ağrı konusunda aynısı düşünüyorum. Muhtemelen bir tarafın daha güçlü olduğu için bu stresten daha az etkilendi ve daha az bir ağrı yaşadın. Önemli olan nokta burada aynı ağırlıkla aynı verimlilikte aynı set ve tekrarı çıkartabildiysen sorun yok.
Yeteri kadar ısınamamaktan oluşan bir ağrı, ve hareketin yanlış uygulanması eklenince Tendon hasarı bırakıyor. Bir haftadan önce geçer muhtemelen ancak geçmezse bir doktora başvurun.
Büyük bi sorun olacağını sanmıyorum bu sabah itibariyle geçmiş sayılır hatta.
Aynı ağırlıkta aynı set ve tekrarı çıkarttım fakat dediğim gibi dinlenme süresinde bir kol daha çok dinlendi. Yorumlarınız için teşekkür ederim aşırı orantısız bir gelişme olacağını zannetmiyorum.

Kaslar neden ağrır?
Kas ağrısının en yaygın nedeni kasın aşırı kullanımı veya küçük yaralanmalardır; faktörler arasında tenis gibi zor oyunlar, tökezleme, düşme veya kaslarınızın sertleşmesine ve ağrımasına neden olan gerilme / zorlanmalar bulunmaktadır.

Kaynak : Kaynak.

Yeni konular

Geri
Yukarı