Ordu Valiliği, yurt çıkmayan ya da ev bulamayan üniversite öğrencilerini otele yerleştirdi

Ordu Valiliği, üniversite öğrencilerini unutmadı. Vali Tuncay Sonel, Ordu'ya okumak için gelen üniversite öğrencilerine yardım eli uzattı. Bu doğrultuda valimiz yerleşecek yer bulamayan öğrenciler için konaklama sorununu çözdü.

Yerleşecek yeri olmayan öğrenciler valiliğin ayarladığı otellerde geçici olarak konaklayabilecek. Valiliğin ayarladığı otellerde yurt ya da ev bulana kadar kalabilecekler. Valimizin bu konu hakkindaki Twitter açıklaması:


Böyle bir uygulama muazzam. Birçok yerde evlerin kıraları artıyorken valimiz böyle bir uygulama yapmış. Bize de takdir etmek düşer, helal olsun. Diğer illerin valiliklerinin de böyle yapması dileğiyle. Öğrenciler geleceğimiz, onlara sahip çıkmamız lazım.

 

adddaaaaal11

Centipat
Katılım
10 Mayıs 2021
Mesajlar
1.425
Makaleler
4
Çözümler
16
Yer
Rusya
Helal olsun.

images.jpg
 

Emre Rekt

Centipat
Katılım
30 Ekim 2020
Mesajlar
3.788
Çözümler
17
Çok güzel bir uygulama olmuş. Yüksek ihtimalle İstanbul,Bursa gibi yerlerde olmaz malum öğrenci sayısı orada biraz daha fazla. İnşallah yapabilen iller buradan örnek alıp öğrencilere yardımcı olurlar. Madem kira fazla o zaman şu tarz yollarla çözelim.
 

osos11

Hectopat
Katılım
8 Haziran 2014
Mesajlar
323
@osos11, vali elinden geleni yapmış. Daha ne yapabilir?
Vali daha ne yapabilir bilemiyorum. Daha önce Türkiye genelinde bu kadar öğrencinin kalacak yer sorunu çektiğini hatırlamıyorum. Dediğim gibi, uygulama çok güzel ancak çözüm değil. Uzun soluklu düşünmek gerekirse belki şehirlerdeki yurt sayıları arttırılabilir ya da ev kiralarına rayiç değerden hesaplanılarak üst sınır getirilebilir. Aksi takdirde her geçen yıl öğrencilerin yerleşim yeri problemi daha da büyüyecek gibi duruyor. Umarım böyle bir durum olmaz ...
 
Yukarı