Origin Bronze vs Aorus 15P KC

Biri laptop, biri masaüstü. Fiyatları nedir, 15P KC için stok bulamadım.
İşlemci olarak 10870H daha güçlü. Bir masaüstü elbette daha serin olacaktır ama o Gamepower soğutucudan pek ümidim yok.
Laptop-masaüstü güç farkı 3060'ta çok az, bu bile laptop almaya değer. Sadece %8-10 daha güçlü o masaüstü genel toplamda. Aorus ise taşınılabilir, 4-5 saat batarya ve 240Hz Full HD ekran da sunuyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

10870H daha iyi bir işlemci. %15 civarı daha iyi.
Piyasada Aorus gibi bir laptop var mı?

@lidevdiyebirisi anakartı da B560M-Plus'la degiştirin.
Biri laptop, biri masaüstü. Fiyatları nedir, 15p kc için stok bulamadım.
İşlemci olarak 10870h daha güçlü. Bir masaüstü elbette daha serin olacaktır ama o Gamepower soğutucudan pek ümidim yok.
Laptop-masaüstü güç farkı 3060'ta çok az, bu bile laptop almaya değer. Sadece %8-10 daha güçlü o masaüstü genel toplamda. Aorus ise taşınılabilir, 4-5 saat batarya ve 240Hz Full HD ekran da sunuyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

10870h daha iyi bir işlemci. %15 civarı daha iyi.

VRAM'i unutuyorsunuz galiba? Mobil 3060 6 GB masaüstü 3060 12 GB.

Piyasada Aorus gibi bir laptop var mı?
Var, bütçenize göre öneririm ama sabit kullanıyorsanız masaüstü seçimi daha iyi olabilir sizin için eğer iyi bir sistemse. Yukarıda atılan Gamegaraj sistemde 2000 TL fark ile 3060Tİ seçilebiliyor, o daha iyi olur performans için.
@lidevdiyebirisi anakartı da B560M-Plus'la degiştirin.

VRAM'i unutuyorsunuz galiba? Mobil 3060 6 GB masaüstü 3060 12 GB.
VRAM farkı elbette var. DLSS ile kurtarıyor Mobile versiyon. 6GB VRAM yeterli ve yeterli olmaya devam edecek 2.5-3 sene civarı. Sonra zaten bu GPU kademeli olarak ayar düşürme eylemine gidecek. DLSS olmasa katılırım.

Var, bütçenize göre öneririm ama sabit kullanıyorsanız masaüstü seçimi daha iyi olabilir sizin için eğer iyi bir sistemse. Yukarıda atılan Gamegaraj sistemde 2000 TL fark ile 3060Tİ seçilebiliyor, o daha iyi olur performans için.

VRAM farkı elbette var. DLSS ile kurtarıyor Mobile versiyon. 6GB VRAM yeterli ve yeterli olmaya devam edecek 2.5-3 sene civarı. Sonra zaten bu GPU kademeli olarak ayar düşürme eylemine gidecek. DLSS olmasa katılırım.
Peki bu laptoplar nedir?

Peki bu laptoplar nedir?

Masaüstü 3060'a göre daha güçlü 3060Tİ'ya göre daha güçsüz. İkisinin tam arasında kalıyor.
Eğer laptop ihtiyacınız yoksa masaüstü daha iyi olacaktır hele ki 3060Tİ ise.

Var, bütçenize göre öneririm ama sabit kullanıyorsanız masaüstü seçimi daha iyi olabilir sizin için eğer iyi bir sistemse. Yukarıda atılan GameGaraj sistemde 2000 TL fark ile 3060 Ti seçilebiliyor, o daha iyi olur performans için.

VRAM farkı elbette var. DLSS ile kurtarıyor Mobile versiyon. 6 GB VRAM yeterli ve yeterli olmaya devam edecek 2.5-3 sene civarı. Sonra zaten bu GPU kademeli olarak ayar düşürme eylemine gidecek. DLSS olmasa katılırım.

Hocam ne 2.5 3 senesi? Arkadaş yüksek ayarlarda oynamak istese 7GB VRAM gidiyor en az. DLSS sadece Mobile de yok. Burada en mantıklısı masaüstüdür. Ayarları Ultra'ya alsın 8.5GB VRAM kullanır zaten.

Masaüstü 3060'a göre daha güçlü 3060Tİ'ya göre daha güçsüz. İkisinin tam arasında kalıyor.
Eğer laptop ihtiyacınız yoksa masaüstü daha iyi olacaktır hele ki 3060Tİ ise.
Bilgisayarımı başka yerlere götürmek istiyorum o yüzden bir laptopa ihtiyacım olacak.

Var, bütçenize göre öneririm ama sabit kullanıyorsanız masaüstü seçimi daha iyi olabilir sizin için eğer iyi bir sistemse. Yukarıda atılan GameGaraj sistemde 2000 TL fark ile 3060 Ti seçilebiliyor, o daha iyi olur performans için.

VRAM farkı elbette var. DLSS ile kurtarıyor Mobile versiyon. 6 GB VRAM yeterli ve yeterli olmaya devam edecek 2.5-3 sene civarı. Sonra zaten bu GPU kademeli olarak ayar düşürme eylemine gidecek. DLSS olmasa katılırım.

RDR2 1440p Ultra'da 6 GB VRAM yiyor pek sanmam.

Hocam ne 2.5 3 senesi? Arkadaş yüksek ayarlarda oynamak istese 7GB VRAM gidiyor en az. DLSS sadece Mobile de yok. Burada en mantıklısı masaüstüdür. Ayarları Ultra'ya alsın 8.5GB VRAM kullanır zaten.
A.C Valhalla bile en son ayarlarda sadece 5700MB VRAM (6GB için) kullanıyor. Azdan az çoktan çok gider. 12GB'den elbette daha fazla kullanacak. O 2.5-3 sene içinde sırasıyla DLSS'i düşürürsün, sonrasında ayarları.
DLSS'i VRAM kullanımını azalttığından dolayı söylüyorum, biliyorum sadece Mobilde olmadığını.

Performans olarak kabul ediyorum masaüstü daha iyi elbette. Mobilite gibi bir etken varken ikisini kıyaslamak pek mantıklı değil.
Mobilite istiyorsan laptop istemiyorsan masaüstü alırsın.
RDR2 1440p Ultra'da 6 GB VRAM yiyor pek sanmam.
Kartın amacı 1080P, cihazın ekranı da 1080P. 2K'da 8GB VRAM tavsiye edilmekte zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı