Origin ve Steam entegre problemi

brkaktasss

Decapat
Daha fazla  
İyi forumlar. Bildiğiniz gibi Origin oyunları tekrardan Steam'e gelmeye başladı. Benim burada merak ettiğim iki nokta var. Birincisi, Origin'den satın aldığım ve yıllardır oynadığım Battlefield'i oyununu tekrardan Steam üzerinden satın almam gerekiyor mu? Bunu birbirine entegre etmenin bir yolu yok mu? Çünkü her ne kadar aynı oyunu Steam sunucuları üzerinden de oynamak istesem de orijinal platformundan satın aldığım oyuna tekrar 140 lira gibi bir fiyat vermek istemiyorum. İkincisi, haydi diyelim o parayı verdim, diğer platformdaki kariyerim ne olacak? Onlar da aktarılacak mı? Öbür türlü hem oyuna ekstradan para ver hem de sıfırdan kariyere başla gerçekten akıl işi değil. Konu hakkında bilgisi olup paylaşanlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi forumlar. Bildiğiniz gibi Origin oyunları tekrardan Steam'e gelmeye başladı. Benim burada merak ettiğim iki nokta var. Birincisi, Origin'den satın aldığım ve yıllardır oynadığım Battlefield'i oyununu tekrardan Steam üzerinden satın almam gerekiyor mu? Bunu birbirine entegre etmenin bir yolu yok mu? Çünkü her ne kadar aynı oyunu Steam sunucuları üzerinden de oynamak istesem de orijinal platformundan satın aldığım oyuna tekrar 140 lira gibi bir fiyat vermek istemiyorum. İkincisi, haydi diyelim o parayı verdim, diğer platformdaki kariyerim ne olacak? Onlar da aktarılacak mı? Öbür türlü hem oyuna ekstradan para ver hem de sıfırdan kariyere başla gerçekten akıl işi değil. Konu hakkında bilgisi olup paylaşanlara şimdiden teşekkür ediyorum.
İkisi ayrı platformlar, oyunların aktarımı gibi bir şey söz konusu değil. Origin bağlantısı kariyer aktarımı sağlıyor, kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

İkisi ayrı platformlar, oyunların aktarımı gibi bir şey söz konusu değil. Origin bağlantısı kariyer aktarımı sağlıyor, kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

İki konuda ayrı ayrı kafama takılıyordu. İlerleyen günlerde sunucuların yoğunluğuna göre tercih yapacağız artık. En azından kariyeri kurtarmış olduk, teşekkürler .d

Bence Origin'deki oyunların ve ilerlemen kalsın. Steam'den alacağın oyunlar için ek olarak yeni Origin hesabı açmka en manıtklısı.

Şöyle bir durum var, Battlefield I özelinde konuşacak olursam oyun içi bütün silahlar açık ve bf1 de silahları zamanla açıyorsunuz. Çok zor değil elbet açması ama bir mesai gerektiriyor tabi. Ek olarak oyun içi yüzün üzerinde silah ve taşıt skinn i var haliyle benim için özel bir profil, bunları kaybetmek istemiyorum.

Bence sunucular aynı. Çünkü sunucular ayrı olsa Battlefield 4'e Steam'den girerken battlelog istemezdi. Battlefield 1 için uğraşıp da neden Battlefield 4 için uğraşmasın? Hem sunucuları ayrı yapmaları aşırı saçma olurdu.

Originde sahip olduğum battlefield 1 ve 4 oyunlarını, arkadaşlarım steam üzerinden alsalar birlikte oyanayabilirmiyiz. Yoksa steam üzerindende satınmı almam gerek birlikte oynayabilmek için.

Yeni konular

Geri
Yukarı