Orijinal fabrikada takılmış RAM bozuldu

hgg1st

Femtopat
Daha fazla  
İşlemci
İ7-7700HQ
Merhaba,

Öncelikle donanım bilgimin az olduğunu belirtmek istiyorum, yazdıklarım hatalı olabilir.

Birkaç gün önce laptopuma tamamen uyumlu bir RAM taktım (16 GB'ye yükseltmek üzere) ve bu işlemin nasıl yapıldığını araştırmıştım. Problemsiz bir şekilde, bilgisayarın diğer parçalarına ve RAM'in pinlerine temas etmeden olması gerektiği gibi taktım ve güzel bir şekilde oturttum ama detay olarak bataryayı çıkarmamıştım.

Fakat bilgisayarın BIOS'una erişemedim. Sıkıntının yeni aldığım RAM'de olduğunu düşünüyordum ama sonra yeni aldığım RAM'i söküp, sadece fabrikayla birlikte gelen RAM'le çalıştırdım, yine ekran gelmedi. Sonrasında RAM'leri farklı portlara takıp denedim vs. kısaca olmadı. Laptopu servise yolladım gelen cevap beni şaşırttı. fabrikayla birlikte orijinal gelen RAM'in yandığını söylediler. sadece sonradan alınan RAM ile problemsiz çalıştığını söylediler fakat ben ek RAM'i takmadan önce gayet güzel kullanıyordum orijinal haliyle.

Şu an bilgisayar çalışıyor fakat problem şu ki tekrar 8 GB eklemek istiyorum ve yanmasının sebebini bilmiyorum. acaba portlardan mı kaynaklanıyor? Eğer öyle olsaydı yeni aldığım çalışan RAM de bozulmaz mıydı çünkü iki porta da takmıştım. Tekrar RAM'imin yanmaması için neler yapabilirim bilgisayarın bataryasını çıkartıp işlemi yapmam yeterli mi?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Recep abi herhangi bir sorun olmaması için her zaman bataryayı çıkarmayı tavsiye ediyordu. Hani normal şekilde takılmış RAM zaten zorluğu da yok bana bataryanın takılı olması nedeniyle böyle bir sorun yaşadınız gibi geliyor. Uyumlu olmasa bile RAM yanmaz.

Recep abi herhangi bir sorun olmaması için her zaman bataryayı çıkarmayı tavsiye ediyordu. Hani normal şekilde takılmış RAM zaten zorluğu da yok bana bataryanın takılı olması nedeniyle böyle bir sorun yaşadınız gibi geliyor. Uyumlu olmasa bile RAM yanmaz.
Teşekkürler, sizce yeni RAM'i takarken koruyucu eldiven takmalı mıyım?

bence takın
çünkü sıkıntı çıkarabilir.
rica ederim ama recep abi gibi yapabilirsen eldivensizde yapabilirsin şu videoda örneği var
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkürler, sizce yeni RAM'i takarken koruyucu eldiven takmalı mıyım?
Çok gerek yok ama sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer diyerekten takarsanız daha güvenli hissedersiniz.

Geri
Yukarı