Orijinal PS4 PRO Nereden Alınır?

Orijinal-çakma PS diye bir şey yok. O dedikleriniz 1990'lar da idi.
Artık, 200 TL'ye ihracat fazlası PS4 Pro ilanları haricinde Sony Center yada teknoloji marketlerinden alabilirsin.

Hocam CUH yazan modeller sorunlu mu oluyor benim bildiğim öyle ama.
CUH yazan ne demek kardeşim ya :) Bildiğin bilgi en başından yanlış :)

CUH onun modelini belirtir. Sana en basit yönden anlatacağım.

Apple: üreten marka,
iPhone: Apple'ın ürettiği bir telefon markası,
iPhone X: Apple'ın ürettiği bir telefon markasının X adını taşıyan telefonu,
A1865: Apple'ın ürettiği bir telefon markasının X adını taşıyan telefonunun model numarası.

Yine aynı şey:

Sony: Üreten marka,
PlayStation: Sony'in ürettiği bir oyun konsolu markası,
PlayStation 4 PRO: Sony'in ürettiği 8. nesil oyun konsolu olan PS4'ün bir üst versiyonu,
CUH-7200: Sony'in ürettiği 8. nesil oyun konsolu olan PS4'ün bir üst versiyonunun yeni model numarası.

Umarım anlamıştır. CUH yazanlarda sıkıntı demek yanlış. Bunun Apple benzetmem şöyle, iPhone 6 bükülüyor olayı çıktı bir ara. Baya çıtır çıtır kırılıyordu. Şimdi, tüm iPhone'lar çıtır çıtır kırılıyor mu? Mesela iPhone X çıtır çıtır mı? Değil. O sadece iPhone 6'nın kronik problemi.

İlk çıkan konsollarda elbet bir yerlerde problem olacaktır. Tam PS4 CUH modellerine hakim değilim ama ilk CUH-11XX'lerin kronik BD-ROM problemleri vardı. Bu problem yeni CUH-1216A/B ile çözüldü. Artık bu PS4 daha mükemmel. Çünkü o sorun kaldırıldı.

CUH-7100 (PS4 Pro)'da belli problem varmış, varmış diyorum çünkü bilmiyorum. Sony, CUH-7200 ile JetEngine soğutma (adı JetEngine) ile daha sessiz soğutuyor.

Benim de PS4 CUH kodları hakkında çok engin bilgilere sahip değilim. Olan arkadaşlar seni aydınlatabilir, bende elimden geldiğince sana olayı anlatmaya çalıştım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı