Orijinal Win 8 Ürün Anahtarımı Nereden Bulurum ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Dinar Düzbak

Kilopat
Yer
Balıkesir, Turkey
Daha fazla  
Merhabalar,
Benim sorum şu; Bilgisayarımda aldığım zaman gelen Windows 8 SL mevcut. Eskiden bilgisayarların altında Windows keyler olurdu. Bende böyle bir key yok. Bu keye nereden ulaşabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Key biosa gömülü çünkü.
Peki bu keyi bulmanın bir yolu yok mu? Ben bilgisayarıma format atmak istiyorum ama bu key olmadan orijinal Windows olmayacak. Bilgisayarı alırken boşa para ödemiş olmak istemiyorum. Yoksa freedos alıp korsan kullanırdım.

Peki bu keyi bulmanın bir yolu yok mu ? Ben bilgisayarıma format atmak istiyorum ama bu key olmadan orjinal windows olmayacak. Bilgisayarı alırken boşa para ödemiş olmak istemiyorum. Yoksa freedos alıp korsan kullanırdım.

Siz tekrar Windows 8 SL'i yüklendiğinizde key sormayacak.

Yeni bilgisayarlarda da yine o lisans etiketi veriliyor ama kolay erişilecek bir yerde değil. Büyük ihtimalle bataryanın altındaki yere yapıştırılmış vaziyettedir. Bu arada siz yine 8 SL kurduğunuz sırada BIOS'a gömülü olan lisans anahtarı kendini otomatik olarak etkinleştiriyor. Böylece lisansla uğraşma derdi bitiyor. :)

Yardımcı olduğunuz için teşekkürler.
Son bir sorum daha var. Acaba buradaki Windows 8.1'in hangi sürümü?
Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları | Technopat Sosyal

2 sayfa yorum okudum kafam karıştı. Windows 8'in üstüne kurulabilen güncelleme gibi bir şey mi? Yada soruyu şöyle sorayım. Ben bunu indirsem bununla sıfırdan Windows 8.1 SL kurabilir miyim? İlk mesajda da belirttiğim gibi ürün anahtarım BIOS'a gömülüymüş. Orijinal Windows kurulumunu buradaki dosyayla yapabilir miyim?

Yardımcı olduğunuz için teşekkürler.
Son bir sorum daha var. Acaba buradaki Windows 8.1'in hangi sürümü?
Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları | Technopat Sosyal

2 sayfa yorum okudum kafam karıştı. Windows 8'in üstüne kurulabilen güncelleme gibi bir şey mi? Yada soruyu şöyle sorayım. Ben bunu indirsem bununla sıfırdan Windows 8.1 SL kurabilir miyim? İlk mesajda da belirttiğim gibi ürün anahtarım BIOS'a gömülüymüş. Orijinal Windows kurulumunu buradaki dosyayla yapabilir miyim?

Öncelikle RTM sürüm demek içinde tüm sürümleri barındıran ama elinizdeki lisans anahtarının sürümü ne ise o modeli kuran ISO tipidir. 7 ve öncesinde her sürüm için tek tek ayrı RTM sürümleri vardı. 8'de ise Microsoft bunu geliştirdi ve All in One gibi yaptı. Böylece onlarda bir sürü ISO dosyası ile uğraşmaktan kurtulmuş oldu.

Verdiğim/verdiğiniz linkteki 8 üstüne kurulabilen bir güncelleme şeklinde de kullanabilirsiniz. Veya ben sıfırdan temiz Windows'u basacağım derseniz temiz format atma işlemini de görür. Yani normal, sıradan bir format ISO'su.

Verdiğimiz linkteki ISO'yu indirip Windows 7 USB Tool gibi bir araç kullanarak USB/DVD'ye yazdırın. Daha sonra onu boot edin ve format ekranına geçiş yapın. Eğer format atmayı bilmiyorsanız şu videoyu izleyiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı