Ormanları kim ya da kimler yakıyor?

Dostlar benim fikrim bu orman yangınları piknik yapmaya gelip cam şişe gibi yangın çıkarabilecek materyalleri ormanda bırakan haysiyetsizler yüzünden oluyor. Güneş ışınları camdan sekince yaprak gibi kolay tutuşabilen nesneleri yakabilir. Yani yangınla alakalı olmayan bölgelerde bir anda yangın çıkıyor iddiaları da anlattığım olay ile kolayca anlaşılabilir.

PKK olayı ilk başlarda kundaklama kanısına varılıyordu. Özellikle ormanda pet şişe içerisinde tiner ve benzin bulununca daha da ihtimal arttı. Ama diğer ülkelere bakınca ise özellikle Rusya'da ciddi bir alan yandı. Bizde ki bazı yangınların kundaklama bazılarının ise doğal yollarla ya da insan eliyle bırakılmış nesnelerden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Zaten ülkede aşure gibi oldu, o konuda da pek konuşasım gelmiyor doğrusu.

Merhaba, sıcaklıktan olduğunu düşünüyorsunuz fakat gece çıkan yangınlar da var.
Bilemiyorum. Onları PKK'lılar çıkartıyor olabilir. Ama akıl var mantık var. Bu kadar yangının hepsini teröristlerin çıkarması bana mantıksız geliyor yukarıda saydığım sebeplerden ötürü.

Ek olarak gece çıkan yangınları da bilmek isterim.

Bilemiyorum. Onları PKK'lılar çıkartıyor olabilir. Ama akıl var mantık var. Bu kadar yangının hepsini teröristlerin çıkarması bana mantıksız geliyor yukarıda saydığım sebeplerden ötürü.

Ek olarak gece çıkan yangınları da bilmek isterim.
Biri Suriyeliler diyor,öbürü camdan diyor başkası da teror diyor.Hangisine inanayım ben 🤨

Şu insanların olduğu bir ülkede PKK'ya gerek var mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gece yangınlarını çıkaranı da bulduk...

Bizim düşüncemiz dronelar ile yakılıyor ve büyük bir teslimat yapılıyor olabilir tırlar la onun için yakılıyor bence kolluk kuvvetlerinin çoğunluğu yangın la meşgul zaten bakarsanız önce Akdeniz'in doğusundan başladı yangın sonra batıya doğru gitti (şahsi düşüncem)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
İşte her etmen var maalesef abi :( Resmen sorunun kaynağını bulmaya çalışıyoruz.

Bundan daha iyi bir örnek olamazdı hocam. Ülke aşure kazanı gibi oldu.

Geri
Yukarı