Ornata V3 vs. KB-R81 vs. Ogre RGB

Aimless Guy

Hectopat
Dostlar, son zamanda artık şu eski klavyemden kurtulmaya karar verdim ve genelde ekipman alırken ilk başvurduğum firma olan Razer'dan kendime sadeliği ve şık duruşuyla Razer Ornata V3 klavyesini beğendim fakat daha sonradan arkadaşım mekanik oldukları için bana Rampage KB-R81 ve Gamepower Ogre RGB klavyelerini önerdiler. Günümün çoğunu bilgisayarda geçiren biri olarak gerçekten mekanik tam olarak ne fark ettirir emin değilim ancak ekipman alımında önceliğim bu donanımı ne kadar uzun kullanabileceğim yönünde. Mekanik klavyeler bu denli pahalıyken bu 2 klavyenin bu kadar ucuz olması normal mi, yoksa ileride başıma bir iş çıkartır mı?

RGB tarzı aydınlatma detayları çok önemli değil, daha çok baktığım şey sadelik ve kullanımda rahatlık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gamepower'ın çoğu klavyesini tavsiye etmem istisnalar dışında. Rampage zaten asla kimse tavsiye etmez. Razer'ın mekanik klavye modellerine bakabilirsin ya da bütçe verirsen mekanik klavye önerebiliriz.

Gamepower'ın çoğu klavyesini tavsiye etmem istisnalar dışında. Rampage zaten asla kimse tavsiye etmez. Razer'ın mekanik klavye modellerine bakabilirsin ya da bütçe verirsen mekanik klavye önerebiliriz.
Hocam bütçem 1300tl, hadi biraz daha zorlasam belki 1500tl. Çok fazla zaman harcamadım ancak dediğim gibi Razer'a güvendiğim için Razer'dan bir klavye seçtim. Bu fiyatlarda daha iyi bir klavye bulabilirseniz ona bakarım tabii ki.

Hocam dün TEKNOSA da Klavye ve mouse set Razer 899TL idi, hangi modelleri barındırıyor bilmiyorum ama kötü olabilir. Sadece bi bakabilirsiniz demek için söylüyorum.

Bu arada sakın Gamepower ve Rampage'nin bilgisayar ekipmanlarına bulaşmayın. Çok kısa ömürlü ürünlerdir bunlar.
Hocam ben de ondan şüphe ettim ve foruma yazmak istedim. Siz diyince de emin oldum. Eğer bütçeyi arttırabilirsem dediğiniz HyperX Alloy MKW100 klavyesine bakmak isterim ancak anlamadığım bunun yanında bilek desteği de geliyor mu?

Hocam ben de ondan şüphe ettim ve foruma yazmak istedim. Siz deyince de emin oldum. Eğer bütçeyi arttırabilirsem dediğiniz HyperX alloy MKW100 klavyesine bakmak isterim ancak anlamadığım bunun yanında bilek desteği de geliyor mu?

Evet yanında geliyor. Ayrıca bilek desteği çıkarılıp takılabiliyor.

Ayrıca red Switch yani sessiz Switch türüne sahip. Gece falan sorun yaşatmaz. Switch kalitesi ise gayet iyi ve toz koruması mevcut. Eğer seviyorsanız her tuşa kadar RGB desteği de var. Bende 7 aydır kullanıyorum, sormak istediğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz.

Evet yanında geliyor. Ayrıca bilek desteği çıkarılıp takılabiliyor.

Ayrıca red Switch yani sessiz Switch türüne sahip. Gece falan sorun yaşatmaz. Switch kalitesi ise gayet iyi ve toz koruması mevcut. Eğer seviyorsanız her tuşa kadar RGB desteği de var. Bende 7 aydır kullanıyorum, sormak istediğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz.
Mekanik ile düz klavye arasında gerçekten çok fark farkeder miyim? Dediğim gibi günümün çoğunu bilgisayar başında geçiriyorum ama yine de çok bilgisi olmayan biri olarak merak ediyorum.

Geri
Yukarı