Orta çağ temalı hikayeli oyun tavsiyesi

Kere_M_M

Hectopat
Arkadaşlar bu aralar oynayacak oyun bulamadım. Acaba sizin bildiğiniz orta çağ temalı hikayeli bir oyun var mı?
Witcher serisi - Skyrim - AC - kingdom come: Deliverance ve strateji oyunları dışında.

Son olarak PC üzerinden oynanabilir oyunları atarsanız sevinirim PS yokta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz zor ama Sekiro: Shadows Die Twice tavsiye ederim. Witcher ve Skyrim kadar büyük bir dünyası yok. Daha doğrusu açık dünya veya bir rpg oyunu değil. Ama güzel oyun.

Kingdom Come: Deliverance şunana kadar oynadığım ve hikayesi gerçekten çok hoşuma giden nadir oyunlardandır.
Aynı zamanda oyun 1403 yılında geçiyor bolca türkleri (kuman) görüyoruz (biraz farklı anlatılsalarda).gerçek bir hikayedir aynı zamanda. Bohemya da geçiyor oyun. Oyunda biraz hikaye sıkıntıları var çünkü oyun aynı Mount and Blade serisinin sahibi gibi ilk başlarda küçücük ama gittikçe büyüyen bir bağımsız firma oyunu çıkış fiyatı Türkiye özel 50TL ancak ben kış indirimlerinde 20TL'ye aldım. Ve gerçekten Polonya'lı firma bayağı iyi iş çıkarmış oyunu oynadıkça bu nasıl olur ya diyeceğin türden.
Oynanış kısmında bizim karakterimiz henry zaten bir demirci oğlu ve babasını bile büyüyene kadar hiçbir şey öğrenmemis neredeyse bu yüzden ilk dövüşlerde ne kadar ham olduğumuzu nasıl bizi nakavt edişlerini çok iyi görüyoruz.(firmaya bir daha bu zor iş için tebrik edilmesi gerek).sonradan biz çok başka yerlere savruluyoruz ve hikayeye bir daha değineceğim (spoiler değil söylediklerim zaten trailerdan da görebilirsin) gerçekten kendin bile çok şarşıracağına eminim. Oyun başlarındaki karakterinin hamlığını ve sonradan nasıl geliştiğini göreceksin. Son olarak sadece ilk başlarda biraz belki zor gelebilir dövüş kısmı.
Oyunun tek kötü yanları ise biraz fazla uzun bekleme ekranları bir de bence oyunda gerçekten hızlı
Gelişmek istiyorsan ağırlık ile ilgili bir şeyler yapmanı öneririm.
Birde at sürme biraz ham.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı