Rehber Orta seviye NVMe SSD karşılaştırması - 16 model yan yana!

Bütçe
Orta segment
Arkadaşlar merhaba, orta seviye NVMe SSD`leri içeren karşılaştırma hazırladım. Bu tabloda çok satılan modellerden S70, PM981A ve SX8200 Pro da dahil olmak üzere 16 farklı SSD modeli kullandığı bileşenler, okuma/yazma hızları, IOPS ve ömürleriyle karşılaştırılmakta. Unutmadan belirteyim: Bu kıyaslamada 1TB kapasiteli sürümler baz alındı.
SSD Karşılaştırma - Orta  - 1.png

Birden fazla varyantı olan modeller sarı renk ile işaretlenmiş, karşılaştırmada yer alan sürümler model isminde "V" takısı ile belirtilmiştir.
OEM modeller yeşil renk ile işaretlenmiştir. Bu modeller bazı işletim sistemleri tarafından desteklenmeyebilir.

Düşüncelerinizi, önerilerinizi, yorumlarınızı ve sorularınızı mutlaka bekliyorum 😀
Bir önceki karşılaştırmaya göre yapılan değişiklikler
- @cengover_ekin önerisiyle yazı renkleri düzeltildi.
- DRAM türleri belirtilmeye başlandı.

@hakan yaeger `a JD1000 PRO özellikleri için teşekkür ederim.

Arkadaşlar merhaba, öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim.
@jax teller fanboyu @İbrahimDurmaz @MisakiTaro PM981A modelinin ömür değerine ulaşamadığım için belirtmedim.
@hakan yaeger Evet, Adata bu şekilde bir değişiklik yaptı. Bunun gibi değişiklik yapılan modelleri sarı renk ile belirttim ve isimde takı ile hangi modelin baz alındığını ekledim. Silicon Power`da da bunun gibi bir durum var ancak onlar hemen hemen aynı seviyedeler.
@The Man From E.A.R.T.H. Genel olarak güncel ve rağbet gören modelleri eklemekteyim, dediğin modeli bir sonraki güncellemede ekleyeceğim.
@HABAR Bilgilere genel olarak ulaşabilmem durumunda bir sonraki karşılaştırmaya DRAM miktarlarını ve üreticilerini de eklemeye çalışacağım, önerin için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı