Orta Seviye Sistem Toplama

dgkn.95

Kilopat
Yer
İstanbul/Tuzla
Daha fazla  
Orta seviye oyun bilgisayarı toplamak istiyorum fakat bütçe ne kadar olmalı karar veremiyorum.
Benim için önemli olan oyunlarda kasma donma vs. yaşamamak ve çok fazla para harcamak istemiyorum.
Uygun fiyatlı orta seviye bir bilgisayar için ne kadar harcamam gerekir ? SSD ve HDD var. Monitörüm yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Orta seviye oyun bilgisayarı toplamak istiyorum fakat bütçe ne kadar olmalı karar veremiyorum.
Benim için önemli olan oyunlarda kasma donma vs. yaşamamak ve çok fazla para harcamak istemiyorum.
Uygun fiyatlı orta seviye bir bilgisayar için ne kadar harcamam gerekir ? SSD ve HDD var. Monitörüm yok.

4500 TL yeterli olucaktır.

Yanlış anladınız heralde uygun fiyatlı dedim. 2000-3000 yeterli olmaz mı ? İşlemci olarak i3 7100 düşünüyorum mesela.

Monitör dahil oldugu için öyle bir fiyat söyledim. Eğer i3 darboğaz yapmıyor ise tabiki de alabilirsiniz.

Ryzen 1400 biraz pahalı geldi o yüzden i3 7100 düşünüyorum. Ekran kartını daha belirlemedim ne önerirsiniz ? Mesela RX 560 olabilir mi yada 1050 Ti ?

Bütçe kısıtlı ama ekran kartı iyi olmalı. Monitör'de FREESYNC olucaksa RX560 öneririm.

FREESYNC monitörler normal monitörlere göre pahalı olur haliyle fakat rx 560 ile 1050 ti arasında baya bir fiyat farkı var. İşin içinden çıkamıyorum valla :(

RX560 daha ucuz diye biliyorum. Monitör bir kere alıcaksınız. RAM 8GB alsanız da ileride yükseltme imkanınız var. Ona göre düşünün.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı