Rehber Orta ve düşük bütçeli stüdyo kulaklık önerileri

Aynen SHP9500 ve HD58X'e kiyasla daha fazla guc istiyor. Acikcasi M40X baya bir suredir sadece ofiste kaliyor, eve goturmuyorum artik pek. Ses seviyesi dedigin gibi biraz az kalabiliyor bazen duruma gore ama kullanima etki edecek yada kullanilamayacak seviyede degil. Su anki haliyle bile %90 uzerine cikarinca rahatsiz edebiliyor yuksek ses dolayisiyla.

FX Audio Dac -X6 giris seviye bir dac/amp var, evde onunla kullaniyorum, ofiste direkt pcye bagliyorum.

iFi Zen Dac V2 gozume kestirdim aslinda ama yeni bir iem de lazim, bakalim guzel indirim denk gelirse artik.
KZ ZSX düşünebilirsiniz isterseniz ama eğer 1000TL üstü düşünürseniz Shure veya Sennheiser olabilir.

Giriş seviyesi closed-back için Takstar Pro 82 eklenebilir. Türkiye'de fena olmayan bir fiyata satılıyor (69 dolar + KDV). Tabii dolar malum son 2 haftada 100TL zam geldi ama hala iyi fiyatı.

Ses konusunda farklı orta-yüksek seviye kulaklık denemediğim için yorum yapamayacağım ama en azından malzeme konusunda görüşümü paylaşabilirim.

1) Rahat. Harbiden rahat. 2-3 saat kafamda kalsa bile çok az rahatsızlık veriyor kulaklarıma. On-ear kulaklıklardan sonra nimet gibi geldi resmen. Kafa bandı da aynı şekilde. Yokmuş gibi hissettiriyor.
2) Malzemesi kalitesiz değil. Ped kısmı olsun kafa bandı kısmı olsun. Ufak bir şeyde elinizde kalabilecek bir ürün değil.
3) Kablosu gayet kaliteli. Kalın ve uzun. Uç tarafı kalın metal zaten.
4) Çanta şık 🤣

Giriş seviyesi closed-back için Takstar Pro 82 eklenebilir. Türkiye'de fena olmayan bir fiyata satılıyor (69 dolar + KDV). Tabii dolar malum son 2 haftada 100TL zam geldi ama hala iyi fiyatı.

Ses konusunda farklı orta-yüksek seviye kulaklık denemediğim için yorum yapamayacağım ama en azından malzeme konusunda görüşümü paylaşabilirim.

1) Rahat. Harbiden rahat. 2-3 saat kafamda kalsa bile çok az rahatsızlık veriyor kulaklarıma. On-ear kulaklıklardan sonra nimet gibi geldi resmen. Kafa bandı da aynı şekilde. Yokmuş gibi hissettiriyor.
2) Malzemesi kalitesiz değil. Ped kısmı olsun kafa bandı kısmı olsun. Ufak bir şeyde elinizde kalabilecek bir ürün değil.
3) Kablosu gayet kaliteli. Kalın ve uzun. Uç tarafı kalın metal zaten.
4) Çanta şık 🤣
Katılıyorum. Ancak izlediğim incelemelerde Takstar Pro kulaklığının tizi çok fazla.

Tiz sorunu evet var, her yerde geçiyor ama çok fazla denir mi emin değilim.

Amazonda 80 dolar/70 Pound'a satılan bir ürünün Türkiyede fiyatı 700TL iken tiz sorunu var diyerek koymamanız yanlış bir bakış açısı bence. Zira bu fiyat bandında türkiyede M20X, Marshall Major III, Sennheiser HD400S var sadece. Ve bunlar da Tasktar'a göre çok daha kötü. E o zaman ne koyacaksınız bu aralığa? Hiç bir şey koymamanız gerekiyor.

O yüzden fiyatına göre iyi dedim.
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:
Tiz sorunu evet var, her yerde geçiyor ama çok fazla denir mi emin değilim.

Amazonda 80 dolar/70 Pound'a satılan bir ürünün Türkiyede fiyatı 700TL iken tiz sorunu var diyerek koymamanız yanlış bir bakış açısı bence. Zira bu fiyat bandında türkiyede M20X, Marshall Major III, Sennheiser HD400S var sadece. Ve bunlar da Tasktar'a göre çok daha kötü. E o zaman ne koyacaksınız bu aralığa? Hiç bir şey koymamanız gerekiyor.

O yüzden fiyatına göre iyi dedim.
Eki Görüntüle 1204530
Katılıyorum, bahsettiğiniz kulaklıklar Takstar Pro 82'ya göre çok kötüdür. Hatta DMS (odyofil YouTuber) bile Takstar Pro 82 kulaklığını C seviyesine koydu (Yani iyi).
Ancak o fiyata daha iyi kulaklık bulunabileceğine inanıyorum.

Geri
Yukarı