Ortadaki adam saldırısı nedir?

Hocam aylar oldu yamayı indireli bilgim yok açıkçası. Link paylaşabilir misiniz kaldırmadılarsa?

Konu aktif.

Son düzenleme:
VT üzerine attığınız dosya İnno Setup Compiler ile paketlenmiş. Bize doğrudan kök yazılımı taratıp atmanız lazım.

Ek olarak Kaspersky ile ağınıza bağlı tüm cihazları tarayın. Mümkünse modem sıfırlama yapın.

Yine şüpheleniyorsanız GlassWire ile ağ trafiğinizi izleyin.

Vt üzerine attığınız dosya INNO setup compiler ile paketlenmiş. Bize doğrudan kök yazılımı taratıp atmanız lazım.

Ek olarak Kaspersky ile ağınıza bağlı tüm cihazları tarayın. Mümkünse modem sıfırlama yapın.

Yine şüpheleniyorsanız glasswire ile ağ trafiğinizi izleyin.

Şu an modemi kestim, bilgisayar kullanılmıyor, çalıştığım için şu an atamıyorum akşam atabilirim size de uygunsa, kusura bakmayın lütfen.

Kök yazılımdan kasıt direk setup dosyası mı?

Kaspersky lisansım mevcut değil ancak eğer gerekiyorsa satın alabilirim, Free versiyonda bu özellik yok diye hatırlıyorum.

Ağ trafiğini izleyin demişsiniz, bu durum internete aniden çok yüklenilmesiyle olabilir mi? 8Mbps download 0.3-0.5Mbps upload paketim mevcut ve o arada 1080p FPS yayın açmayı denedim, internete ani yükleniş sebebiyle böyle görmüş olabilir mi? Durum hakkında bir bilgim yok bu sebeple tahmin yürütmeye çalışıyorum açıkçası.
@24099

Son düzenleme:
Şu an modemi kestim, bilgisayar kullanılmıyor, çalıştığım için şu an atamıyorum akşam atabilirim size de uygunsa, kusura bakmayın lütfen.

Kök yazılımdan kasıt direk setup dosyası mı?

Kaspersky lisansım mevcut değil ancak eğer gerekiyorsa satın alabilirim, Free versiyonda bu özellik yok diye hatırlıyorum.

Ağ trafiğini izleyin demişsiniz, bu durum internete aniden çok yüklenilmesiyle olabilir mi? 8Mbps download 0.3-0.5Mbps upload paketim mevcut ve o arada 1080p FPS yayın açmayı denedim, internete ani yükleniş sebebiyle böyle görmüş olabilir mi? Durum hakkında bir bilgim yok bu sebeple tahmin yürütmeye çalışıyorum açıkçası.
@24099

Program setup olarak inmiş. Yani kurulduktan sonra bir yere dosya çıkarıyor. Çıkardığı dosyayı taratmanız lazım. İnternet hızınız sebepsiz yere yavaşlıyor ise zararlı kaynaklı olabilir. Bu yüzden GlassWire yazılımını kullanın dedim zaten.

Program setup olarak inmiş. Yani kurulduktan sonra bir yere dosya çıkarıyor. Çıkardığı dosyayı taratmanız lazım. İnternet hızınız sebepsiz yere yavaşlıyor ise zararlı kaynaklı olabilir. Bu yüzden glasswire yazılımını kullanın dedim zaten.

Hocam çıkardığı dosyaları teker teker taramam pek olanaklı durmuyor hangileri olduğunu bilmediğinden dolayı, onun yerine direk tam tarama yapsam? Norton kullanıyorum tam tarama için yeterli midir virüs bulabilir mi? Bu arada modemim manuel model, belki oradan şifreyi bulup girmiş olabilirler mi?
@Eray T
Arkadaşlar Norton ile iletişime geçtiğimde herhangi bir sorun olmadığını, internet sağlayıcımla ilgili olduğunu ve uygulama tarafından eylem gerektirmiyor ibaresi yer aldığından dolayı bir şey yapmama gerek olmadığı söylendi, bu durumun özellikle Discord veya Twitch üzerinde yayın yaparken aldığımı söylediler, eğer tekrar aynı hatayı alırsam önerilen işlemleri yapıp bu hattı aramam gerektiği söylendi. Tam olarak bir şey anladım diyemem ancak görevli arkadaş mailimi verdiğimde bu hatayı aldığım saati vs vs. söyleyerek sorun olmadığını söyledi. Siz ne diyorsunuz alakası olabilir mi?
@Murat5038

Son düzenleme:
Discord veya Twitch üzerinde yayın yaparken aldığımı söylediler, eğer tekrar aynı hatayı alırsam önerilen işlemleri yapıp bu hattı aramam gerektiği söylendi. Tam olarak bir şey anladım diyemem ancak görevli arkadaş mailimi verdiğimde bu hatayı aldığım saati vs vs. söyleyerek sorun olmadığını söyledi. Siz ne diyorsunuz alakası olabilir mi?

Dedikleri gibi yayın ve uzun süreli bağlantı sağladığınız yerler buna sebep olabilir yanlış alarm olarak. MBAM ile sistemi taratın sorun çıkmazsa kafana takacak bişr şey değil. Ancak modeminiz manuel demişssin orayı anlamadım, eğer panele giriş şifreni değiştirmediyseniz değiştirin modem güvenlik önlemlerini alın.

Dedikleri gibi yayın ve uzun süreli bağlantı sağladığınız yerler buna sebep olabilir yanlış alarm olarak. MBAM ile sistemi taratın sorun çıkmazsa kafana takacak bişr şey değil. Ancak modeminiz manuel demişssin orayı anlamadım, eğer panele giriş şifreni değiştirmediyseniz değiştirin modem güvenlik önlemlerini alın.

Aynen modem manuelden kastım giriş şifresini değiştirmemiştim ama modemim gün boyu kapalıydı, eve gelir gelmez Mac filtreleme aktifleştirdim, sadece kullandığım cihazları ekledim. SSID yayınlamayı kapattım. Başka yapmam gereken bir şey mevcut mu? Modemin arayüzünün ve internetin kendi şifresine 24 hanelik güçlü bir şifre ile değiştirdim, bilgisayarımda tarama yaptığımda (3-4 kere Norton üzerinden tarama yaptım internetten yüklediğim dosyaları ayrı taradım) bir şey çıkmadı. Dediğim gibi ekstradan yapmam gereken aklınıza gelen her türlü ayarı yapabilirim.
@TuranÖz ikide bir haha atıyorsun kanka olay ne?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı