Ortadaki adam saldırısı sonrası ne yapılmalı?

Hocam şuan hiçbir sıkıntı yok. Eğer şüphelenirde kontrol etmek isterseniz type kısmındaki dynamic olanlardan, ortadaki harf ve sayılarla karışık olan bölümde aynı adresten 2 tane görürseniz saldırı var demektir.

static olanlar önemli değil. Şuan saldırı yok.
Tamamdır teşekkür ederim

Tamamdır teşekkür ederim
Hocam şuan hiçbir sıkıntı yok. Eğer şüphelenirde kontrol etmek isterseniz type kısmındaki dynamic olanlardan, ortadaki harf ve sayılarla karışık olan bölümde aynı adresten 2 tane görürseniz saldırı var demektir.

static olanlar önemli değil. Şuan saldırı yok.
Bir daha bakar mısın bu sefer var galiba

Son düzenleme:

İki tane dinamik vardı ve birinin sonu. 1 iken diğerinin. 100'dü ve kablosuz duruma baktığımda modemde tanımadığım bir cihaz gördüm. Modem'i en baştan sıfırladım ve VPN üzerinden şifresini değiştirdim sorun bu şekilde tamamen çözülür mü?

Başka yapabileceğim hiçbir şey kalmadı çünkü norton vs. Her şeyi kullanıyorum. Tarama yapıyorum temiz çıkıyor.

İki tane dinamik vardı ve birinin sonu. 1 iken diğerinin. 100'dü ve kablosuz duruma baktığımda modemde tanımadığım bir cihaz gördüm. Modem'i en baştan sıfırladım ve VPN üzerinden şifresini değiştirdim sorun bu şekilde tamamen çözülür mü?

Başka yapabileceğim hiçbir şey kalmadı çünkü norton vs. Her şeyi kullanıyorum. Tarama yapıyorum temiz çıkıyor.
sen bağlıysan ve sonu bir ile biten dışında sadece 100 varsa o senin ip ndir. Eğer şüphelenirsen dediğim çözümü uygula başka bir şey yapmana gerek yok.

Bunu uygulayın ve parolanızı kimseye vermeyin. Geçmiş olsun.

@kali musa hocam, asıl yapması gereken WiFi ağını güvene alması. Siz ise başka bir şey demişsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu uygulayın ve parolanızı kimseye vermeyin. Geçmiş olsun.

@kali musa hocam o kadar gereksiz konuşmuşsunuz ki. Asıl yapması gereken Wi-Fi ağını güvene alması. Siz ise saçma sapan bir şey demişsiniz.

Bu tür durumlarda Wi-Fi'yi sıfırlamak sorunu çözer mi? Ben sıfırladım ama hala bu tarz bir durumla karşılaşır mıyım soru işareti. Bu kişi tekrardan erişebilir mi?

Bu tür durumlarda Wi-Fi'yi sıfırlamak sorunu çözer mi? Ben sıfırladım ama hala bu tarz bir durumla karşılaşır mıyım soru işareti. Bu kişi tekrardan erişebilir mi?
Rehberde olduğu gibi uzun parola, Wpa2 ve wps yi kapatınca hiç bir sorun olmaz. Uzunluğu 35 üstü olsun. (Karakter)

Rehberde olduğu gibi uzun parola, WPA2 ve WPS'yi kapatınca hiçbir sorun olmaz. Uzunluğu 35 üstü olsun. (karakter)

Hocam peki mobil veri de MITM saldırısı mümkün mü? Daha mı güvenlidir, hiç mobil veri için böyle saldırılar duymamıştım. Bir de bu saldırılar fidye virüsleri gibi belirli bir programdan vs. mi kaynaklanıyor yoksa denk mi geldi?

Hocam peki mobil veri de MITM saldırısı mümkün mü? Daha mı güvenlidir, hiç mobil veri için böyle saldırılar duymamıştım. Bir de bu saldırılar fidye virüsleri gibi belirli bir programdan vs. mi kaynaklanıyor yoksa denk mi geldi?
Mobil veriden MITM saldırısı olması için baz istasyonunun hacklenmesi lazım. Yani imkansız gibi bir şey. Bu tür şeyler zararlı yazılımlardan kaynaklanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı