Ortak modemden çekilen internet kablosu Wi-Fi bağlantısını etkiler mi?

Anthony Hopkins

Hectopat
Yurtta katımızda ortak modem var ve PC için modemden internet kablosu çektim odama. Ama kabloyu çıkarıyorlar. Ben internet kablosu kullandığında onların Wi-Fi hızında düşüş oluyor mu? Eğer olmuyorsa bunu söylemem lazım çekmemeleri için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yurtta katımızda ortak modem var ve PC için modemden internet kablosu çektim odama. Ama kabloyu çıkarıyorlar. Ben internet kablosu kullandığında onların Wi-Fi hızında düşüş oluyor mu? Eğer olmuyorsa bunu söylemem lazım çekmemeleri için.
Her modemin kullanıcı kapasitesi ayrıdır. Bir kişi de kullanmasın biz kullanalım diye çekiyorlardır sanırım. Kablosuz da mesafeden dolayı herkes iyi hız alamaz ama kablolu da max. hız alınır.

Her modemin kullanıcı kapasitesi ayrıdır. Bir kişi de kullanmasın biz kullanalım diye çekiyorlardır sanırım. Kablosuz da mesafeden dolayı herkes iyi hız alamaz ama kablolu da max. hız alınır.
Yani ben kabloyu geri taksam haksızlık yapmış oluyor muyum? Çünkü takarsam ve bir daha çekilirse tartışıcaz. Çeken kişiye anlatmam lazım. Bu yüzden net soruyorum.

Yani ben kabloyu geri taksam haksızlık yapmış oluyor muyum? Çünkü takarsam ve bir daha çekilirse tartışıcaz. Çeken kişiye anlatmam lazım. Bu yüzden net soruyorum.
Sorun olmaz bence ama başkaları da bizde kablo takmak istiyoruz derler sanırım. Ethernet portu da çok sayıda olmuyor bildiğiniz gibi. Siz kablolu max. hızdan yararlandığınız için diğerleri kablosuz az çekiyorsa hızları düşük olur elbet. Modem kalitesi önemli etkilenip etkilenmeyeceklerinde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı