Ortalama bir oyun bilgisayarında kriptopara madenciliği yapılır mı?

Xheirnam

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar. Bu aralar kripto para madenciliğine merak sardım ve GPU kullanarak kripto para madenciliği yapmak istiyorum. Bu konu ile ilgili birkaç makale okudum ve çoğunda evinizdeki ekran kartı ile mining yapılabilir ama buna değmez ekran kartı yıpranır, zarar görür gibi şeyler söylüyorlardı. Benim sorum ise elimdeki ekran kartı ile (RTX 2060) mining yapılabilir mi, yapılırsa aylık ortalama ne kadar kazanırım (etherium madenciliği yapmayı düşünüyorum) ve ekran kartımın ömrü kısalır mı veya zarar görür mü?

Öncelikle selamlar. Bu aralar kripto para madenciliğine merak sardım ve GPU kullanarak kripto para madenciliği yapmak istiyorum. Bu konu ile ilgili birkaç makale okudum ve çoğunda evinizdeki ekran kartı ile mining yapılabilir ama buna değmez ekran kartı yıpranır, zarar görür gibi şeyler söylüyorlardı. Benim sorum ise elimdeki ekran kartı ile (RTX 2060) mining yapılabilir mi, yapılırsa aylık ortalama ne kadar kazanırım (etherium madenciliği yapmayı düşünüyorum) ve ekran kartımın ömrü kısalır mı veya zarar görür mü?
Etherium üzerinden ilerlersen az da olsa kar payın olabilir. Ancak ekran kartın zarar görmez ama yorulur. Yorulmaması ve başka teknik sorunlar yaşamamak için soğutma sistemlerin güçlü olmalı. Elektrik ücretini ödediğini düşünürsek sana 160 lira kar kalır bilgisayar 30 gün aralıksız açık kalırsa. Bu ücret içinde ekran kartını yorup uğraşmaya değer mi bilmem. En önemlisi de ekran kartının amortisini çıkarman zaten çok uzun sürecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı