Ortalaması 80 olan derste ders içi etkinlik 100 olursa ortalama kaç olur?

cay ıcen kedy

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba kusura bakmayın gozunuzde cahil gibi gozukecegım fakat 7.sınıfım fende 85 ve 75 aldım, bunların ortalaması 80 oluyor ve ders içi etkinliğim 100 girilecek daha girilmediği için (meraktan) bu siteden hesapladım fakat hepsi dediğim gibi girilince ders ortalamam 90 oluyor (yani öyle gösteriyor) doğru mudur? Kafam şaşkınlıktan almıyor doğru ise :D (cevaplarınız ıcın hepınıze sımdıden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba kusura bakmayın gozunuzde cahil gibi gozukecegım fakat 7.sınıfım fende 85 ve 75 aldım, bunların ortalaması 80 oluyor ve ders içi etkinliğim 100 girilecek daha girilmediği için (meraktan) bu siteden hesapladım fakat hepsi dediğim gibi girilince ders ortalamam 90 oluyor (yani öyle gösteriyor) doğru mudur? Kafam şaşkınlıktan almıyor doğru ise :D (cevaplarınız ıcın hepınıze sımdıden teşekkürler.
100 girerse 87 gibi oluyor.

Hocam notları toplayıp 3'e bölerek bulabilirsiniz (85+75+100)/3 = 86,66.

85 + 75 + 100 = 260
260 / 3 = 86,6667

Ders ortalamaları şu şekilde hesaplanıyor.
1- Sınav notlarını topla kaç tane sınav var ise ona böl. (85+75 =160/2 =80)
2- Performans notlarını topla ve kaç tane varsa ona böl. (100+100/2 =100)
*3- Proje var ise notu al.
4- Bölümden çıkan sonuçları topla ve kaç tane ile topladıysan ona böl. (80+100/2=90)

Yani site doğru hesaplıyor.
*Sadece proje nasıl hesaplanıyordu tam hatırlamıyorum. Sanırım o olduğu gibi alınıyordu.

Derslerin ağırlık puanı da etkili.

Ders ortalamaları şu şekilde hesaplanıyor.
1- Sınav notlarını topla kaç tane sınav var ise ona böl. (85+75 =160/2 =80)
2- Performans notlarını topla ve kaç tane varsa ona böl. (100+100/2 =100)
*3- Proje var ise notu al.
4- Bölümden çıkan sonuçları topla ve kaç tane ile topladıysan ona böl. (80+100/2=90)

Yani site doğru hesaplıyor.
*Sadece proje nasıl hesaplanıyordu tam hatırlamıyorum. Sanırım o olduğu gibi alınıyordu.

Derslerin ağırlık puanı da etkili.
tamamdır cok sagolun sıte dogru soyluyormus yanı cok sagolun bılgılendırme ıcın

Yeni konular

Geri
Yukarı