Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği 37/3. Maddesi Nedir?

Mustafa_1

Femtopat
Daha fazla  
Ortaöğretim kurumları yönetmeliği 37/3. maddesine (Değişik:RG-16/09/2017-30182) göre nakil yapılamaz!
Nakil verdiğim zaman böyle bir şey çıkıyor bunun ne olduğunu bilen var mı?

Yönetmeliğin 37/3 maddesine göre; Anadolu sağlık meslek liselerine resmi/özel kendi türü dışındaki diğer ortaöğretim kurumlarından nakil ve geçiş yapılmaz.

Madde bu.

Sağlık meslek lisesine sadece o alanda okuyanlar nakil yapabilirler, şeklinde anladım. Anadolu lisesi, ticaret meslek lisesi Anadolu imam hatip lisesi gibi liselerden sağlık meslek lisesine nakil yaptırılamıyor, demek bence.
Hangi lisede okuyorsunuz?

Ben önceden sağlıkta okuyordum meslek lisesine geçtim oradan başka bir sağlık lisesine nakil vermek istedim ama böyle bir şey çıktı gidip konuşsam idarecilerle olur mu?

Ben önceden sağlıkta okuyordum meslek lisesine geçtim oradan başka bir sağlık lisesine nakil vermek istedim ama böyle bir şey çıktı gidip konuşsam idarecilerle olur mu?
Eğer maddeyi göz önünde bulundurursak geçiş yapamıyorsunuz. İdarecilerinize söyleseniz büyük ihtimalle onlarda geçemezsin diyecek. Ama onlara sorup daha detaylı bilgi öğrenebilirsiniz diye düşünüyorum.

Eğer maddeyi göz önünde bulundurursak geçiş yapamıyorsunuz. İdarecilerinize söyleseniz büyük ihtimalle onlarda geçemezsin diyecek. Ama onlara sorup daha detaylı bilgi öğrenebilirsiniz diye düşünüyorum.

Geçişi adres değişikliğiyle yaptıramaz mıyız onu da sorayım mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı