Ortaokul için okulların yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçilmesi olası mı?

BGSGP

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Birçoğumuzun belki de hep aklında olan yakında uzaktan eğitime geçilir mi sorusu. Ben de bunu çok merak ediyorum. Ben orta 7. Sınıfa gidiyorum ve yüz yüze olarak bizim okullar açık. (Bazı günler uzaktan değil her 5 gün yüz yüze.) Mikrofonu kapayıp chat kısmından "Hocam mikrofonum açılmıyor" demeyi özler olduk(m).

Size de sormak istiyorum. Sizce yakında ve ya uzak bir zamanda yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçilir mi? Veya da yarı uzaktan yarı eğitim sistemi mi olur? Ve ya nasıl ise öyle mi devam eder? Cevaplarınızı bekliyorum. Bir de bir tarih/zaman tahmin ediyorsanız yazmayı unutmayın.

Söylemeden geçmeyeyim. Herkes herkesin yorumuma saygılı olsun lütfen. Sadece bu seferlik değil. Her zaman herkese her saniye saygılı olalım. Diğer türlü kendimizi yemekten başka bir becerimiz olmayacak. Bildireyim istedim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahsi görüşüm olarak geçilmesini isterdim. Her hafta yeni bir okul veya sınıf kapanıyor. Ama uzaktan eğitime geçilmesi öğrencinin ders veriminin azalmasına sebep olacaktır ki Lise dönemi için bu çok kötü bir olasılık.
Eğer böyle devam ederse yakın bir zaman içinde (tarih vermiyorum) uzaktan eğitime geçilebilir.
Ama buna bile zar zor ihtimal veriyorum :)

Açacaklarsa tam açsınlar. Kapatacaklarsa tam kapatsınlar. Ben kapanması taraftarıyım ancak, uzaktan eğitim gerçekten yetersiz. En kötü ihtimal sınıflar ikiye ayrılır ve haftada iki gün gidilir. Kapatacaklarını düşünmüyorum.

2 sene uzaktan eğitim gördük, ben hiçbir şey öğrenemedim. Liseliyim ve meslek liseli olduğumdan dersler genellikle gırgır şamata ile geçiyordu. Bazı öğretmenler düzenli olarak katılım gösterseler bile bazıları hiç girmiyordu. Bu yüzden yüz yüze eğitime açılması liseler ve üniversiteler için mantıklı ama ilkokul ve ortaokul öğrencileri 8. sınıflar dışında uzaktan devam edebilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı