Ortaokul ve liseli kızların çıktığı tipler neden böyledir?

Hocam neden o zaman hep söylediğim kriterlerdeki erkekeler oluyor hepsi?
Önceden bir arkadaşım vardı ne yalan söyleyeyim yakışıklıda değildi bir kızı sevdiğini defterine yazmıştı bu kız ağladı sızlandı falan çocuk hocadanda güzel dayak yedi dediğiniz gibi değil yani.
O serseri gibi takılan tipler birbirine benzer zaten. Gözünün önüne şu örnekleri getir; Herkes yolda güzel bir kız ile hanzo el ele geçtiğinde içinden "Yahu bu kız bu adamda ne bulmuş olabilir?" cümlesini kurmuştur ya da "ayiküüün mü biradeeeer?" diyen tipleri bir gözünün önüne getir, hepsinin profil aynıdır. Kekoyu tanımla desem bunları söylersin zaten. Bu tipler dediğim gibi pat diye gider kıza laf atar.

Şimdi verdiğin örneğe gelirsek, arkadaşın 1 kere denemiş olmamış. Red yediği için korkudan bir daha da denemez. YANLIŞ
Hafif keko dediğin çocuk 10 kıza yürüyor yılmadan usanmadan 😄 Aralarından 2'si 3'ü sevgilisi oluyor, sen de diyorsun ki "Vay arkadaş nasıl olur bu iş?" Utanma duygusu yok onlarda dediğim bu. Yoksa nokta atışı %100 her konuştuğu güzel kızla sevgili oluyor gibi bir durum yok.

Ergenlikte cinsel dürtüler çok gelişiyor ve duygusal olarak kendilerine göre en iyi gördüğü erkeği beğeniyorlar. Bu çok normal değil mi? Yani bu konu hakkında araştırmalar yaparsanız çok rahat anlayacaksınızdır. Yaşınız da bu araştırmalar için yeterli. Buradaki ince nokta, bazıları ergen kalıp hayatına devam ediyor. Bazıları üniversitede akıllanıp hayatlarında başarılı bir adım atmış oluyorlar.

Eskiden bu tipler ile okuduğum okul iyi bir okul olmadığı için yüzleştiğimi düşünüyordum ama fen lisesinde okuyan arkadaşım orada da aynı tiplerin olduğunu söylediğinde onları umursamamaktan başka çaremin olmadığını düşünmeye başladım. Hatta asosyal oldum. Olmaya değer mi bilmiyorum.

Ergenlikteki değişimler, toplumdaki saçma değer yargıları, bazı psikolojik olaylar. Bu konu bu üç başlık altında cevaplandırılabilir.

Ergenlikteki değişimler nedeniyle kabul edilmenin, bir role sahip olmanın ve iyi bir statüye sahip olmanın önemi haliyle fazladır. Ki aslında sosyal grup dinamiklerine uyum sağlamanın bir çabası bunlar; toplumdan topluma farklılık gösterir bu etkenler. Yani, kızların "keko" olarak nitelendirilen erkekleri tercih etmesinin nedenlerinden sadece biri olabilir bu.

Toplumumuzda çok saçma değer yargıları bulunuyor ve bu saçmalıklar içerisinde büyüyen çocuklar hem bu değerleri kabulleniyorlar hem de model alıyorlar. Mesela bazı ahlaksızca eylemleri açıkgözlülük, atılgan, zeki, özgüvenli, cesaretli kavramları altında değerlendirmek gibi. Başka bir toplumsal sorunsa "erkek kadına sahip olur", "kadın erkeğe muhtaçtır" şeklindeki düşünce kalıplarıdır. Haliyle keko erkekler zeki, özgüvenli, cesaretli, atılgan ve zor olduklarından (!) kızların bir numaralı tercihi olabiliyor.

Psikolojik olaylar üzerine verebileceğim tek örnek baba meseleleridir yani daddy issues.

Arkadaşlar kesinlikle, meraktan soruyorum. Şu an lise 2'yim ve ortaokul ve lise ortamını biliyorum, gördüm. Neyse üniversiteye falan bilmediğim için yorum yapmayacağım, tekrardan sadece merak ettiğim için sorduğumu belirtmek isterim. Öncelikle kimi görsem kesinlikle şu tip erkeklerle çıkıyorlar, şu an dediklerim lise için geçerli. Ortaokulda da hemen hemen aynı.
  • 180+ boy.
  • Zayıf ve çok ince olmak.
  • Beyaz tenli.
  • Hafif keko.
  • TikTok.
Bunlar olmazsa olmuyor. Gördüğüm kadarıyla çıkmıyor, illa bunların hepsi olmalı. Birisi vicut yapsa bile ona bakmıyorlar. İlla dediğim şeyler olmalı, bunu açıklar mısınız ne buluyorlar bu tiplerde?
Herkesin kendi zevkleri olduğunu düşünüyorum. Genellikle de özendikleri içindir. Bizim sınıfta iki kız var, 4 tane erkek geliyor, ağızlarından küfür düşmüyor, davranışları görseniz tiksinirsiniz, ama kızlar gerçekten böyle seviyor olmalı. bir de şey var saçlarını ortadan ayırması var. bilen
Screenshot_40.png
bilir bu videoyu.

Dosya Ekleri

• Screenshot_40.png
    Screenshot_40.png
    436,9 KB · Görüntüleme: 47
Arkadaşlar kesinlikle, meraktan soruyorum. Şu an lise 2'yim ve ortaokul ve lise ortamını biliyorum, gördüm. Neyse üniversiteye falan bilmediğim için yorum yapmayacağım, tekrardan sadece merak ettiğim için sorduğumu belirtmek isterim. Öncelikle kimi görsem kesinlikle şu tip erkeklerle çıkıyorlar, şu an dediklerim lise için geçerli. Ortaokulda da hemen hemen aynı.
  • 180+ boy.
  • Zayıf ve çok ince olmak.
  • Beyaz tenli.
  • Hafif keko.
  • TikTok.
Bunlar olmazsa olmuyor. Gördüğüm kadarıyla çıkmıyor, illa bunların hepsi olmalı. Birisi vicut yapsa bile ona bakmıyorlar. İlla dediğim şeyler olmalı, bunu açıklar mısınız ne buluyorlar bu tiplerde?
Kanka senin gittiğin okul sorunlu. Normal kızlar böyle değil. Belki yaşları ilerledikçe olgunlaşırlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı