Ortaokulda bana zorbalık yapan sınıf arkadaşlarımla lisede yine denk gelmek

Lisede herkes adam oluyor boş verin.
Yalan bilgi. Lise tamamen kendini çok güzel veya çok havalı sanan insan tipleri ile doludur. Bunlarla konuşmayın geçin. Kendilerini bir şey sanmaya devam etsinler. Hayat onların büyük egosunu patlatır siz merak etmeyin.
Ergenlik zamanı geçmiş olgunlaşmışlardır.
Olmuyor işte öyle kendilerini bir şey sanıyorlar. Daha tehlikeli. Birde her zaman kız kavgası oluyor okul çıkışında.
Son bir senem kaldı kurtuluyorum. Yeni başlayanlara Allah'tan sabır diliyorum.

Ben bu yıl 11'e geçiyorum ve okulumu değiştireceğim fakat şöyle bir durum var ki benim gideceğim okulda hep ortaokuldan sınıf arkadaşlarım var. Ben ortaokuldayken çok utangaç bir kızdım kimseyle konuşamazdım, selam veremezdim. (Şuan bu kadar olmasada hâlâ utangacım karşı taraf bana yanaşmadıkca birileriyle konuşamıyorum😪) Derste bildiğim sorularda parmak bile kaldırmıyordum. Sınıfın hanım kızı diyorlardı bana. Ben sınıftakiler gibi değildim. Onlar sosyaldi. Bu yüzden ben dikkat çekiyordum çünkü farklıydım. Beni hedef almışlardı benimle hep dalga geçtiler küçük düşürdüler. Fakat ben onlara tek bir şey bile diyemedim her gün ağladım. Ortaokul hayatım onlar yüzünden zehir oldu. Hatta mezuniyet günü sanki hiçbir şey yaşanmamış gibi benimle arkadaş gibi konuştular. Neyse,sonrasında liseye geçtim tabi 2 yıl onlarsız geçirdim ve rahatladım. Çünkü onlardan nefret ediyorum. Fakat bu yıl başka okula geçiyorum ve onlarında o lisede olduğunu öğrendim açıkçası korkuyorum ya aynı sınıfa düşersem ne yaparım diye düşünüyorum fikri olan var mı?
Kendini ezdirme. Çığırtkan ol ve utangaç olma. Benim öğrendiğim tek şey uslu olanı ezerler bu hayatta. Ayrıca sınıf birinciliğine oyna. Bilsen de bilmesen de ufak fikrin varsa parmak kaldır. En önemlisi insanlar ile konuş. İnsanlar ile konuşmak zekayı geliştirir.

Kendini ezdirme. Çığırtkan ol ve utangaç olma. Benim öğrendiğim tek şey uslu olanı ezerler bu hayatta. Ayrıca sınıf birinciliğine oyna. Bilsen de bilmesen de ufak fikrin varsa parmak kaldır. En önemlisi insanlar ile konuş. İnsanlar ile konuşmak zekayı geliştirir.
Çığırtkan olmaktansa ezilmeyi tercih ederim.

Kendini ezdirme ve onlar ile pek iletişim haline geçme.

Ayrıca, biraz sosyalleşmen senin yararına olur.
Genel olarak yalnız ve toplum dışı insanlar ile çok uğraşılır.

Sadece orta okuldaki arkadaşlarının bazıları varmış, tüm sınıf eskisi gibi değil ya, bir şey olmaz. Bir şey yapacaklarını, hatta belki hatırlayacaklarını bile zannetmiyorum. Onları kafana takma, yeni sınıfında düzgün insanlarla arkadaşlık kur yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı