Ortaokulda tutanaklar sıfırlanır mı?

Tutanak sayısından ziyade tutanakların içeriği önemli. Kafaya göre kimse ceza veremez. İşlenen suça göre verilecek yaptırımlar var. Bunu kafaya göre uygulamaya kalksan, zaten milli eğitim onaylamaz. İlk olayda öğrenci sözleşmesi imzalanır, sözlü uyarı alır, sonra kınama vs. Ciddi suçlarda da okul değişimine kadar gider.
Ancak dört tutanak bir 5. sınıf öğrencisi için iyi bir şey değil. Bu çocuğun suçları neymiş, bunlar için aile çağrılıp aile ile görüşüldü mü? Bu suçları neden işliyor, çocuğun nasıl bir sorunu var bunlar incelenmeli, üstünde durulmalı. Yoksa üst sınıflarda ya da bir okul değiştirdiğinde, daha farklı bir idare ile karşılaştığında kötü cezalar da alabilir. Tutanakların içeriği, yani çocuğun işlediği suç önemli tabi ama, dört tutanak da fazla...

Son düzenleme:
Tutanak tutmuyorlarki. Zaten tutsalar bile imzalamama hakkın var.(Bende öyleydi)

Kardeşim okulda biriyle kavga etmiş g****k demiş birinci tutanak. Derste çok konuşmuş öğretmeni çıldırtmış 2. Bi arkadaşının defteri yere düşmüş oda kardeşim yapmış sanmış kafasına defterle vurmuş bizimkide onu dövmüş 3. Bide arkadaşına şaka yapmış(su içerken şişesini sıkmış) heryer su olmuş 4.

Merhabalar. Kardeşim çok yaramaz ve okulda 4 tane tutanak tutulmuş. Tutanaklar ne zaman silinir diye sora sora başımı ağrıttı. Bilen varsa tutanakların silinip silinemeyeceğini ve silinirse nasıl ve ne zaman silinir yazabilir mi?
Not: Kardeşim 6. sınıfa geçti.
Arkadaşım ortaokulda 9 kez tutanak yemiş,bir şey olmamış ama polislik askerlikte sıkıntı çıkabilir.

Kardeşim okulda biriyle kavga etmiş g****k demiş birinci tutanak. Derste çok konuşmuş öğretmeni çıldırtmış 2. Bi arkadaşının defteri yere düşmüş oda kardeşim yapmış sanmış kafasına defterle vurmuş bizimkide onu dövmüş 3. Bide arkadaşına şaka yapmış(su içerken şişesini sıkmış) heryer su olmuş 4.
Dersin işlenişini bozma, engelleme ve kavga önemlileri gibi burada ama diğerleri yine de çok önemsenecek şey değil. Tabi çocuğun tutanak yemeye alışmaması gerekli. Tutanaklarla ilgili işlem yapılmış olsa, mutlaka size haber verilmiş olunurdu. Yani mutlaka aile çağrılır, aile ile görüşülür onlardan da davranışların devamında disipline sevk edilebileceği ile ilgili imza alınırdı.

4 tutanak yiyen çocuğun disiplin kurulunda olması lazım ortaokula göre. Ayrıca hocalar kendi kendine tutanaklar tutabiliyor. Yani açıkça iradeye vermiyor. Nasıl silinir 6. sınıfta tutanak yemez temiz geçerse silinir.

Bende yedim istiklal marsinda guldugum için 7. sınıfın bu tutanaklar 0 lanirmi ve sicile işlerimi imzamida aldılar.

Eğer eğitim sistemi yine değişmediyse ortaokulda tutanaklar her sene silinir. Ayrıca arkadaşım 8. sınıfta 32 kere tutanak yemesine rağmen bir şey olmamıştı. Ortaokulda tutanak gibi kağıt imzalamalı şeyler tamamen öğrenci kural dışına çıkmaya cesaret edemesin diye yapılır.

3 uyarı 1 tutanak yiyen kişiye ne olur? Ben de öyle olacakta. Bir şey olur mu?

Arkadaşlar benim 3 tane tutanağım ve uzaklaştırmam oldu her zaman 1. tutanak uyarı tutanağıdır. 2 ya da üzerşi tutanaklarda polis ve avukat olamazsınız. Peki bu tutanaklar iptal edilir mi? Öncelikle şlediiniz suç hakkında hoca tutanak kağını doldururken özür dilediğiniz pişman olduğunuzu anlatabilirsiniz. Eğer 2. tutanaksa affetmeyebilir. Eğer tutanak çoktan tutulkduysa iptal edilşrmi. 4. Sınıflarda iptal edilir.5.sınıflarda sadece 1 tane tutanak iptal edilebilir ya da hepsi. 678 gibilerde genelikle tutanak iptal edilmez.6.sınıflardaki tutanak silinmez ama silice işlemez ve milli eğitime gönderilmez. 7 ya da 8'deyken hem siciline işer hem de MEB'e yollanır. Yani dikkayli olmalısınız. Tutakata itiraz ederken saygılı olunuz. Tutanak tutulurken kağıdı imzalamazsanız tutanak yemessinizama müdür dire okuldan atar. Tutanak tuttruna davranışlar. Küfür. Bıçak getirmek. 3 kere olay çıkarmak gibi.

Arkadaşlar benim 3 tane tutanağım ve uzaklaştırmam oldu her zaman 1. tutanak uyarı tutanağıdır. 2 ya da üzerşi tutanaklarda polis ve avukat olamazsınız. Peki bu tutanaklar iptal edilir mi? Öncelikle şlediiniz suç hakkında hoca tutanak kağını doldururken özür dilediğiniz pişman olduğunuzu anlatabilirsiniz. Eğer 2. tutanaksa affetmeyebilir. Eğer tutanak çoktan tutulkduysa iptal edilşrmi. 4. Sınıflarda iptal edilir.5.sınıflarda sadece 1 tane tutanak iptal edilebilir ya da hepsi. 678 gibilerde genelikle tutanak iptal edilmez.6.sınıflardaki tutanak silinmez ama silice işlemez ve milli eğitime gönderilmez. 7 ya da 8'deyken hem siciline işer hem de MEB'e yollanır. Yani dikkayli olmalısınız. Tutakata itiraz ederken saygılı olunuz. Tutanak tutulurken kağıdı imzalamazsanız tutanak yemessinizama müdür dire okuldan atar. Tutanak tuttruna davranışlar. Küfür. Bıçak getirmek. 3 kere olay çıkarmak gibi.
Ben 12. sınıfta hocaya sınav esnasında sözlü dalaş ve el kol hareketinden dolayı tutanak tutturdular disiplin kurulunda kınama verdiler. Sonuçsa sene sonunda öğretmenler kurulu toplanıp cezamın affına karar verdiler.

Yeni konular

Geri
Yukarı