OS X 10.9.3 Kurulum Sonrası Sorunlar

deryayaren

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
@Recep Baltaş Abi merhaba yine ben, App Store bağlantı sorunu yüzünden önceki sistemi silip yerine 10.9.3 kurmak durumunda kaldım. Fakat sorunlar yine peşimde. Şöyle ki;
-Apple ID'yi kurulum başında gir demişsin bir kaç yerde fakat internete bağlanamadığım için giremedim. Wi-Fi yongam destekli değil, harici USB adaptör de olmadı. Ethernet zaten hak getire. Bir çözümü var mıdır?
-Onu es geçip masaüstüne geldiğimde ekran kartımı falan tanıtıyorum, fakat ses sürücüsü ve internet bağlantı sorunları baş gösteriyor. USB adaptör sürücüsünü kurup internete erişim sağlayamıyorum. Bunun için ethernet sürücüsü ya da ekstra başka bir sürücü mü kurmam gerekiyor?
-Bu sürücüler için MultiBeast'ten hangi sürücüleri seçmem gerekiyor?
-Clover bootloader yerine Chameleon kullanmayı denedim, onda ise kurulum ekranına dahi ulaşamadım.

Abi bi el atıver de şu sorunların üstesinden gelelim ya, Final Cut ile kayıt falan alacağız her şeyim hazır bir bunlar eksik. Kayıt alabilirsek eğer, demoları göndereceğimiz bir kaç kişi var. Bizden acil olarak bekliyor şu kayıtları o yüzden şu işi halletmem gerek :)

Bu arada, bilgisayarım Lenovo Z510 i5-4200M işlemcili model. 10.9.2'de her şey stabildi bir tek App Store sorunum vardı.

Derya.

Kardeşim; ses ile internet kartlarınızın modeli nedir? Ayrıca önceki konunuzda size cevap yazdım, onu bir okuyun.

Ekleme: Sistem --> Kitaplık --> Extensions konumundan Nv, GeForce, ATI/Ati & AMD ile başlayan sürücüleri silip -f komutuyla açmayı deneyiniz.

@blackandyellow Hocam şöyle bir sorunum daha var, ben sistemi tekrardan silip kurdum fakat Apple ID'yi sistem kurulumundan önce nasıl gireceğimi bana bir açıklar mısın? Sonuçta hiçbir ağ kexti yüklü değil ve makine doğal olarak internete bağlanamıyor. Bu durumda da AppleID'yi giremiyorum. TransMac ile belleğin içine Wifi adaptörünün kextini atsam, kurulum esnasında o kext te kurulur mu acaba?

Hocam bu arada Ses kartım ALC282, ethernet ise RTL8139. Bu arada sistemi kurduktan sonra hiçbir ağ kexti yüklemeden kablosuz adaptörün kextini yüklediğimde aygıtı kullanamıyorum maalesef. @Recep Baltaş Hocam sen ne düşünüyorsun?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı