OS X Yosemite 10.10 Kurulum Sonrası Rehberi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba arkadaşlar. Bu rehberimizde sizlere OS X Yosemite 10.10 kurduktan sonra, sistemi USB olmadan tek başına açabilmenizi sağlayacak işlemleri anlatacağım.

Not: Kurulumdan sonra Yosemite açılmaz ise diğer OS X kurulu bölümden, OS X Yosemite bölümüne aşağıdaki işlemleri uygulamanız lazım.

a.png

Öncelikle şu konuya bakınız: En Kolay OS X Yosemite 10.10 Kurulumu Hazırlama Rehberi! | Technopat Sosyal

z.jpg

Gereken Dosyalar:
1- İndirdiğiniz bootloader dosyasına çift tıklayıp arşivden çıkarın ve çıkan dosyayı çift tıklayıp açarak OS X kurulu bölüme yükleme yapın.
bootyose.jpg

2- İndirdiğiniz Extra dosyasına çift tıklayıp arşivden çıkarın ve çıkan Extra klasörünü kopyalayıp; OS X kurulu bölüme yapıştırın.

3- Sisteminiz hazırdır.

Saygılar;
KemalALKIN

Son düzenleme:
Haswell işlemcileri destekliyor mu? Yosemite Benim işlemci intel i3-4330 HD4600 Anakart GA -Z87X UD3H.

Son düzenleyen: Moderatör:
İntel HD4600 desteklenmiyor diyorlar doğru mu? Acaba.. Söylediğiniz kodu birde deneyeceğim. Bütün kodları dendim hepsinde restart yapmıştı.

Sonunda kurulumu tamamladım sistem açıldı. Fakat bu seferde ekran kartımı 7MB olarak görüyor siystem. Ekran kartım dahili onboard HD4600 ekran kartı. Bu sorunla ilgili kext varmı bildiğiniz teşekkürler.

Daha önce kullanmış olduğunuz, ekran kartı çalıştırma yönteminiz nedir? Ona göre size yardımcı olmaya çalışalım :).

Onda 0x0d220003 girdigim zaman 1024 olarak çalışıyor du? Bunda Clover ile 0x0d220003 girdiğim zaman 7MB olarak görüyor.

Bu kext' i kursam sorun düzelirmi kemal bey. Birde kext' leri nasıl kuruyoruz ben daha bu sistemi tam olarak öğrenme fırsatı bulamadım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı