OS X Yosemite bootloader, Clover Bootloader problemi

utkan77

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba herkese,
Dün geceden bu yana uyumadım kurulum yapmaya çalışıyorum. Kısaca derdimi özetlemek isterim ama maalesef yapamayacağım. Aşama aşama anlatayım dilimin döndüğü kadar;
Kurulumu yapıyorum ana ekrana gelip tüm işlemleri yapıyorum:
Kod:
clover efı ok
clover conf... ok
hwsensors ok
Buradan sonra başlıyor macera.
  1. Clover conf.. ayarları dendiği gibi yapıp kaydedip çıkıyorum ama tekrar açtığımda ayarlar sıfırlanmış.
  2. Kurulum rehberinde Maverıcks Efı dosyalarının kopyalama işlemleri anlatılmış. Ben Yosemite yaptığımdan hangi dosyalar USB'den HDD efi'sine taşınacak bilmiyorum.
  3. Kurulum videosunun altında yazan:

EFI / CLOVER / KEXT /10.10 içindekileri​
      • HDD / EFI / CLOVER / KEXT / 10.10 içine kopyala
    EFI / CLOVER / DRIVERS​
      • HDD / CLOVER / DRIVERS içine kopyala
    EFI / CLOVER / Config.plist​
      • HDD / EFI / CLOVER / içine kopyala
    Bu kısmıda yapamadım.
  4. Anladığım kadarıyla clover config.... programından editlediğimiz scripti HDD EFI'sinin içindekiyle değiştirmem gerekiyormuş. Onuda yaptım ama bu sefer PC boot etmiyor. Yani açılışta UEFI kısmına kadar gelip yüklü olan HDD' den başlatmaya çalışıyorum ama ekran siyahta kalıyor.
Bu arada clover config... programından editleyip HDD EFI'si içine attığım dosya tam olarak olmuş ki, PC'yi açıp EFI menusunden Nvidia inject seçili gözüküyor. Önceden öyle değildi yani onu başarmışım. Ama bu sefer PC boot etmiyor dediğim gibi siyah ekranda kalıyorum. O yuzden USB' den boot etmek zorunda kalıyorum. Bana lütfen yardımcı olun. 45 saattir uyumadım arkadaşlar :/

Bu arada kurduğum Yosemite Technopat'tan indirdiğim 10.10.3 dmg imajıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce sistem bilgilerini paylaş.

Soruların için:

1: Config ayarlarını Clover menüden kaydedilmez. Orada yapacağın her ayar, yeni açılışta sıfırlanır. Config dosyanı Windows' ta wordpad ile açıp düzene.
2. Mavericks ile aynı.
3. Anlaşılmayacak ne var?
4.Sistem Bilgileri
5: Sistemi verbose mod ile başlat (-v) ve ekranın takıldığı yerin resmini paylaş.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı