Osman Gazi'nin oyunu Steam'e çıktı

Osman Gazi'nin oyunu 18 Eylül tarihinde Steam'e çıktı. Oyun şu an sadece Windows üzerinden oynanabiliyor.
Oyunun sistem gereksinimleri şu şekilde;
  • minimum:
    • işletim sistemi: Windows 7+
    • İşlemci: Intel i3 Processor.
    • bellek: 2 GB RAM.
    • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 560.
    • DirectX: sürüm 10.
    • depolama: 4 GB kullanılabilir alan.
  • önerilen:
    • işletim sistemi: Windows 7+
    • İşlemci: Intel i7 Processor.
    • bellek: 8 GB RAM.
    • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 760.
    • DirectX: sürüm 12.
    • depolama: 4 GB kullanılabilir alan
    • Oyunun 25 Eylül tarihine kadar da bir indirimi bulunmakta.
Oyunun Steam linki: Osman Gazi Steam'de %25 İndirimli

Güzel, az da olsa emek vardır. Mount&blade ilk yapım aşamasında böyleymiş. Tabi o zamanlar blender üzerinde küçük bir proje. Ama tarihi bağlantıdan kaçınmak iyi olurdu. Bu mu şimdi osman? Şu tipe Hugu Noyan desen anlarım, tarihi kişilikleri bu tür amatör projelere eklerseniz, genelde yunana itelerler. Kim yaptıysa emeğine sağlık, umarım daha iyisini yapar ama osmanlı falan devam ederse gereksiz milliyetçilikle oyunu sadece Türkiyede 3-5 kişiye hitap eder.

Türkler oyun çıkarmazsa neden biz oyun yapamıyoruz, Türkler oyun çıkarsa siz oyun yapmayın diyen bir kitle var. Arkadaşlar yabancılar bir anda mı Tomb Raider, Witcher, The Last Of Us yaptılar? Oyun bence fena değil. Destek olmamız gerektiğini düşünüyorum.

Bildiğin mobil oyun bu. Pc platformunda ne işi var bunun? Yapan hiç mi kimse demedi "Kârı bırak, biz oyun maliyetini karşılayabilir miyiz?" diye. Ki buna adam akıllı maliyet harcandığını bile sanmıyorum.

Çıkar mobile, koy üç beş reklam, başlığa da Diriliş, Osman Gazi gibi insanların milli duygularını kabartacak (aslında sömürme oluyor bu :D) bir şey koy. Oyun içi satın alımda koyarsın, kazanırsın iyi kötü. Ayrıca kimse bu ne biçim oyun demez. Bunu da mı ben söyleyeceğim?

51YSBXMJ6AL._AC_.jpg

Gidin Playstation 1'de Tarzan oynayın. En azından hoplayıp zıplıyorsunuz. Bir aksiyon var.

Geliştirilmesi lazım. Ama geliştirilip hikaye modu ile birlikte güzel olabilir gibime geliyor. Biz türkler de oyun yapmamız gerekiyor. Yapanları da destekleyelim ki şevkleri gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı