Osmanlı yüzünden linç edilmek

İnstagram'da Osmanlı'ya hakaret eden birisine yaptığı hareketin yanlış olduğunu, Osmanlı'nın bizim tarihimizdeki devletlerden birisi olduğu için sevip saygı duymamız gerektiğini söyledim. Ancak bu arkadaş gibi düşünen bazı kişiler Osmanlı'nın ne kadar kötü bir devlet olduğunu söyleyip üstüne bana da cahil deyip beni linç ettiler. Anlamıyorum tarihimizdeki bazı kişilere veya devletlere hakaret edenleri. Fark ettim ki en çok Atatürk'e ve Osmanlı'ya yapıyorlar bunları. Sizce böyle kişilerin amacı ne?
Instagram kitlesiyle en ufak bir diyaloğa girmemek lazım. İstisnasız.

Osmanlıya laf ediyorlar ama osmanlı devletinin en bitik hali bile itibar olarak, cumhuriyetten bin kat iyidir. İstanbul'un fethi, kanuninin Macaristan'a ve Avrupa'ya kestigi raconlar. Bir emirle Fransa'da dans ve tiyatro yasaklamaları vs. birçok yere sözümüz geçiyor adeta günümüz ABD'si gibiyiz hatta bana sorarsan bu ABD bile osmanlı'nın yanında bir hiç kalır. Cumhuriyet tarihine bakarsanız sıfıra sıfır elde var sıfır. Daha bir araba bile üretememişiz. 100.yıla girecegiz 🤣. Bizim tarihimiz bizim geçmişimizdir osmanlı. Bunu reddedenler İslam düşmanı+ okumayan cahil güruhtur. Sen pek umursama onları. Ateist adam celal şengör bile osmanlıya saygı duyar çünkü okumuş araştırmıştır ve okudugunu analiz etme yetenegi vardır. Düşmanca ve duygusalca yaklaşmaz Sezar'ın hakkı Sezar'a der. Bunun dışında osmanlı Devtleti'nin yanlışlarını ve begenilmeyen yönlerini eleştirmekte herkesin hakkıdır.

Hocam mis gibi gidiyordun "en cahil türkler Müslüman türklerdir" (haşa) diyen celal şengör nereden çıktı. Nasıl bir fitneci olduğu biraz mantığımızı kullandığımız zaman ortaya çıkıyor. Siz burada doğruları anlatayım derken fitnecinin reklamını yapmışsınız. Fitnenin yayılmasına istemedende olsa sebep olmuşsunuz. Yorumu düzenleyip isimleri vermeden yazmanız doğru olacaktır İnşallah.

Son düzenleme:
Bu aralar internette çok fazla "dinsiz"var. Oyunlarda sürekli Atatürk'e küfür etmeler falan. Bir keresinde selam veriyorum adama adam diyor ki selam verme Allah yok. Müslüman mısın diye soruyorum yok dinsizim diyor. Bir de utanmadan savunanlar oluyor. Bu tür cahillerle muhatap bile olmuyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı