Oto Ses sistemimi eve kurmak istiyorum

Mustafa YASAN

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar sıkıntım şu şuanda elimde JBL CS1214 30CM 1000WATT Bass var ve bir adet 5.1 ses sistemi var şimdi diyorumki ben bu jbl bassdan kablo çekip 5.1 sisteminin bas çıkışlarına versem ne olur fazla tam verim istemiyorum orta düzeyde bir şey istediğim için amfi filan almayı düşünmedim sizlere bir sorayım çünkü sadece haporlor konusunda bilgim var amfiden filan anlamıyorum ne yapmam gerek sizce yaptığım uygun olacakmıdır yoksa girişlerimi yakarım ?

Komşularınızın iyiliği için böyle bir sistem kurmaya kalkışmayın... Yok ben bağlarım dersen YouTube'de bununla ilgili dolu yapılmış videolar var. Yani mümkün.

Merhaba,
Gördüğüm kadarı ile belirtmiş olduğunuz bass hoparlör 250 Watt RMS değerine sahip.
Bu durumda kesinlikle 5.1 sisteminize bu hoparlörü bağlamanızı tavsiye etmem.
5.1 ses sisteminiz hem kendi bass ını hemde bu bası besleyemez ve çıkışı yanabilir.

Merhaba,
Gördüğüm kadarı ile belirtmiş olduğunuz bass hoparlör 250 Watt RMS değerine sahip.
Bu durumda kesinlikle 5.1 sisteminize bu hoparlörü bağlamanızı tavsiye etmem.
5.1 ses sisteminiz hem kendi bass ını hemde bu bası besleyemez ve çıkışı yanabilir.
Yorumunuz için teşekkürler demek istedigim şu anfi alsam bile nasıl çalıştıracagımı pek bilmiyorum en kısa yoldan ne yapabilirim ?

Bir adet 350Watt SMPS alman gerekli en düşük ihtimal ayrıca tek cs12 14 ü çalıştırmak istiyorsan mono amfi alman yeterli olacak 5+1 üzerindeki bass çıkışı 8 veya 6 ohm 20 40 watt arası bir şey deneme bile yapma ben sana bir kaç öneri sunayım her türlü yardımcı olurum bu konuda zaten komşunu rahatsız edemezsin 5+1 amfisi ve cs 12 14 ile. :)

S-360-12 360Watt 12Volt 30Amper SMPS Adaptör GittiGidiyor'da 120438022
Xetec Gr-300.1 Mono Block Bass Araç Anfisi 16308350 - n11.com

Bunlar sayesinde komşularınla karakolluk bile olabilirsin için rahat olsun. :D

Kurulumu çok basit fakat senden başkası kurmaya çalışmasın bozarsan sen boz.O kadar çok anladığını sanan insan var ki sayıca bizden üstünler :D Kurulum için sıkıntı yapma yardımcı olurum. Herkes farklı bir şey söyler bu konuda bilgi sahibi olmayan insanlara kulak asma zararlı çıkarsın. Psu olur aslında ama hakkını vermez 12 v kanalından 25 amper alman gerekli böyle bir Psu varsa elinde sıkıntı olmaz tahminimce yoktur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı