Otobanda hız yapanlar ceza alıyor mu?

270 ile radara yakalanmıştım 8 yıl önce. Sonradan da yedim de en fazlası buydu. Hız sınırını %100'den fazla geçmekten ceza gelmişti. Asgari ücretin yarısından fazlaydı hatırladığım kadarıyla.

Hocam orada kimse yemez diye düşünüyorum. Yol zaten aşırı pahalı, bir de ceza yazmazlar. 😀

Kuzey Marmara'da hiç radara denk gelmedim, zaten pahalı ve bomboş bir yol bir de radar olsa kimse kullanmaz.

Son düzenleme:
OGS/HGS giriş çıkış saatlerine göre otomatik hız tespit ve ceza uygulanmıyor mu? Öyle bir şey duymuştum. Pek otoban kullanmadığım için hiç deneme fırsatım olmadı genelde otobana girdiğimde de 130 Km/Hızı geçmiyorum ki ne olur ne olmaz ceza yemeyeyim diye. Bir kere asgari ücretin yarısı kadar ceza yemiştim o günden beri temkinli sürüyorum bünyem bir asgari ücretin yarısı kadar daha cezayı kaldıramaz. :)

OGS/HGS giriş çıkış saatlerine göre otomatik hız tespit ve ceza uygulanmıyor mu? Öyle bir şey duymuştum. Pek otoban kullanmadığım için hiç deneme fırsatım olmadı genelde otobana girdiğimde de 130 Km/Hızı geçmiyorum ki ne olur ne olmaz ceza yemeyeyim diye. Bir kere asgari ücretin yarısı kadar ceza yemiştim o günden beri temkinli sürüyorum bünyem bir asgari ücretin yarısı kadar daha cezayı kaldıramaz. :)
Evet giriş ve çıkış saatlerine bakıyorlar ancak bunu da mola yerinde veya benzinliklerde durarak kandırabiliyorsun.

3. köprü ve yolu hız yapmaya çok müsait valla. Orada genelde 200+ ile gidiyorum, hiç yemedim ceza falan. Ama 2. köprü ve diğer yerlerde bolca ceza yemişliğim var.

O yollarda da yazmak zorunda. İzmir-Aydın otobanında yazıyor mesela.

Cezalar gevşek olunca millet kanunları umursamıyor. İsviçre'deki gibi gelirine göre ceza keseceksin, aracına ve ehliyetine el koyacaksın üstüne bir de yargılayacaksın. Bak bakalım bir daha kolay kolay soytarılık yapabiliyorlar mı?

Parasına göre ceza keseceksin. Bu kadar basit.
Göre sosyal devletiz kime anlatsan boş hocam bu devlet fakire artık bakmıyor , adam açıkça asgari ücret ile çalışan 2. Ek işe girsin dedi , zenginin umrunda mi adam 61 le gidince titriyor ya ceza gelirse ne yapacağım diye korkuyor. Yazık değil mi bu millete ben bilmiyorum.

Geri
Yukarı