Otobüsdeki Bay-Bayan Ayrımı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Gökalp İ.

Hectopat
Daha fazla  
Hayatımda böyle bir saçmalık görmedim! Benim ayin 24'ünde Giresun'da olmam lazım internetten Ulusoy'a bakıyordum o gün bir tek bayan yanı boş idi ama ne hikmetse bay-bayan ayrımı varmış! Kendilerini nasıl görüyorlarsa başkalarınıda öyle görüyorlar.

İlk defa otobüse biniyorum ilk ve son olacağı kesin.

Bu ülkenin adam olup da kalkınacağı yok zihniyet böyle olduğu sürece. Acıdığım tek bir şey var oda çocuklarımızın gelecegi yanacak.

Siz böyle düşünüyor olabilirsiniz ama saatlerinizi hiç tanımadığınız biri ile yan yana geçiriyorsunuz düşünsenize insanlık halidir içiniz geçmiş ve yanınızda evli bir bayan var kalbiniz temiz olabilir tamam ama bayanın omzuna kafanız düştü terminale geldiniz ve bayanın eşi sizi o şekilde gördü eş geniş mezhepli ise durumu kurtarırsınız ama ya yanlış anlarsa olabilecekleri düşünmek bile istemiyorum. Bu bir örnek daha birçok şey türetilebilir.

Kardeş senin ne düşündüğünden daha önemli olan yanındaki bayanın uzun yolda yanında tanımadığı bir erkekle seyahat etmeyi isteyip istemeyeceği. Bununda ülkenin adam olmasıyla, zihniyetle bir alakası yok. İlk defa otobüse biniyor olsan da bu ülkeye ilk gelişin değil herhalde. Bunu Türkiye'ye ve bu milletin mahrem duygusuna yabancı biri söylese normal derim.

Ya gerçekten bizim insanimizi anlayamıyorum bir bayanın yanında kendinize hakim olamiyorsaniz adam demeyin kendinize o kadar!

israilin (büyük harfle başlamaya vicdanım el vermedi ceza pahasına) ultra radikal mahallelerinde kadınların sokağa çıkmaları, ağlama duvarına gitmeleri, erkeklerle aynı ototbüse binmeleri yasak ama dünyaya meydan okuyorlar. Mahrem algısının gelişmişlikle bir alakası yok.

Şimdi sana bir şey derdim de olmayacak. Konu sen, ben yada bir başkası değil. Konu insanlık. İnsanlık hali denen bir şey var. ADAM ne güzel söylemiş bak yukarıda. Senin eşin bir bayla yan yana seyahat etti diyelim. İnsanlık hali bu ya adam uyuya kaldı eşinin omzuna başı düştü sende terminalde bu manzarayı gördün. Tepkin ne olurdu? Fazla gelişkin kültürlü kardeşim kimseyi potansiyel sapık olarak gördüğümüz yok.

Ya gerçekten bizim insanimizi anlayamıyorum bir bayanın yanında kendinize hakim olamiyorsaniz adam demeyin kendinize o kadar!

Bakın sıkıntı hakim olmak veya sapıklık değil dediğim gibi ne kadar temiz kalpli olursan ol otobüs yolculukların da baş düşmeleri veya daha çeşitli şeyler başa gelebilir. Ayrıca sıkıntıya hep bayan açısından bakmak da yanlış beylerde de rahatsız olma gibi bir durum olabilir.

Kardeş sistem böyle. Adamların sana pek ihtiyaçları yok. Oraya oturacak bayan bulurlar. Sen Ulusoy firmasıyla gitmek zorunda değilsin. Metro Suit ile seyahat edebilirsin.

Metro, Anadolu, Kamilkoç, Pamukkale, Fındıkkale şu anda aklıma gelen firmalar hangi ilden gideceğini söylersen daha detaylı yardımcı olabilirim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı