Otobüsler neden sadece yaşlılara bedava?

Dostum bu kadar pesimist olma neden olur olmaz kısmını biraz siyasete de değinerek anlatabilirdim ama konu siyaset olmadığı için girmek istemiyorum. Pandemi sürecinde sağlıkçı kartım vardı, aynı zamanda öğrenci kartımda var, sağlıkçı kartı ile altı ay ücretsiz kullandım. Şimdi öğrenci kartımı kullanıyorum. Benim gibi o zaman neredeyse sağlıkçıların %90'nıda faydalanmıştır bu imkandan, öyle devlet, belediye iflas eşiğine filan gelmedi. Ayrıca Ay'a hemen istesek gidemeyiz belki ama hemen istersek ulaşımda çözüm yaratırız. Sen çözüm bulunmaya çalışılsın, tartışılsın mı istemiyorsun? Yoksa daha sağlam argümanlar sunacak mısın?

Araştır diyorum sadece daha yazmayacağım sadece internetten 1 gün boyunca araştır.

Devlet şu an senin verdiğin vergi ile ayakta duruyor sen ne anlatıyorsun kardeşim. Biraz oku biraz araştır olacak bir şeyden bahset.
Devlet sadece alınan vergiler ile ayakta duruyorsa önce bunu sorgula sonra konuşalım.
Araştır diyorum sadece daha yazmayacağım sadece internetten 1 gün boyunca araştır.
Araştırdım ki konuşuyorum konuşmak için konuşmuyorum. Gündemi sürekli takip ederim uzman değilim ama araştırırım konuştuğumuz şeyler imkansız değil bunu sen ben düşünüyoruz konuşuyoruz ama bu işleri yapmak için devletten maaş alan insanlar konuşmuyor, çözmüyor. Bak daha önce kaldığım semt de iki tane otobüs vardı ikisi aynı güzergahta birisi aynı güzergahın bir noktasına kadar gidiyor. Diğeri daha ilerisine bu iki hattı aynı saatte kaldırıyorlar. Birisi önden yolcuları topluyor diğeri gün boyunca bom boş gidip geliyor. Bu otobüs su yakmıyor demi ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı