Otobüste bir kız yaşlı bireye yer vermediği için küfür yedi

Bugün otobüse bindim, otobüse bindiğimde bir tane kız oturuyordu. Yaşlı bir birey geldi, kendisine yer vermediği için kıza küfür etti. Ondan sonra çevredekiler de kıza bağırdı falan "sen nasıl bireysin, karşındaki yaşlı bir birey. Yer vermemeye utanmıyor musun?" falan şeklinde kızın üstüne yürüdüler. Kız garibanın birisi, sesini çıkaramadı. Millet de uzaktan izliyor öyle, ben orada tepkimi gösterdim. Hem yaşlı bireye hem de çevredekilere ağır bir şekilde tepkimi gösterdim. "Kız yer vermek zorunda falan değil, biz parasını vererek biniyoruz. Yaşlı bireylerin keyiflerine göre gezmesine kimse yer vermek zorunda değil" dedim. Oradan bana da laf etmeye falan çalıştılar, baktılar ben de uzatıyorum. Sonra tartışmayı kapattılar, yaşlı birey zaten "bir durak sonra ineceğim" dedi ve gitti :) Ne zaman gelişeceğiz yahu biz? Sırf yaşlı diye birisi neden yer vermek zorunda oluyor bir kişi?

Şunu da ekleyeyim, toplu taşıma zaten yaşlı bireylere ücretsiz bulunduğum şehirde. Adamlar keyiflerine göre geziyor, işten yorgun çıkan birisine ya da okuldan eve dönen, okula giden öğrencileri yer vermek zorunda bıraktırıyorlar. Bunlar insan evladı değil mi? Yaşlılarınki can da bu çocuklarınki can değil mi?

Kimse kimseye yer vermek zorunda değil yaşlı da olsa ama tabii yaşlıya yer vermesi taktir edilesi bir davranış.
Ama dürüst olayım.
Ben de yer vermiyorum yaşlılar ampule oy bastığı için arada muhalif olan yaşlılara da sesleniyorum yer vermediğim için hakkınızı helal edin.

Genelde yaşlı kesim gün içinde orayı burayı gezer 2 adımlık yola beleş kartı olduğu için otobüse biner sonra da utanmadan tüm gün okulda beynini yoran, iş yerinde çalışıp yorulmuş kişilerden yer ister. Yer vermeyince de gençlik bitmiş gençlik ölmüş hayırsızlar falan diye zırvalarlar, takılmamak lazım ülkeyi yönetenleri 20 yıldır değiştirmeyi düşünmeyen yaşlılardan ne bekliyorsunuz ki?

Son düzenleme:
Ulan yaşlılar çocuklarınıza saygıyı öğretmediniz, saygı bekliyorsunuz. Eski yaşlılar oğlum dışarıda muz yeme herkes alamaz canı çeker derdi nerede o yaşlılar? Şimdiki yaşlılarda, dandik gençlerde dandik, eşyalar bile dandik hemen bozuluyor. Üsküdar vapuru 15 dk geç kalkarmış insanların birbirine yer vermesinden dolayı, nerede o günler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün otobüse bindim, otobüse bindiğimde bir tane kız oturuyordu. Yaşlı bir birey geldi, kendisine yer vermediği için kıza küfür etti. Ondan sonra çevredekiler de kıza bağırdı falan "sen nasıl bireysin, karşındaki yaşlı bir birey. Yer vermemeye utanmıyor musun?" falan şeklinde kızın üstüne yürüdüler. Kız garibanın birisi, sesini çıkaramadı. Millet de uzaktan izliyor öyle, ben orada tepkimi gösterdim. Hem yaşlı bireye hem de çevredekilere ağır bir şekilde tepkimi gösterdim. "Kız yer vermek zorunda falan değil, biz parasını vererek biniyoruz. Yaşlı bireylerin keyiflerine göre gezmesine kimse yer vermek zorunda değil" dedim. Oradan bana da laf etmeye falan çalıştılar, baktılar ben de uzatıyorum. Sonra tartışmayı kapattılar, yaşlı birey zaten "bir durak sonra ineceğim" dedi ve gitti :) Ne zaman gelişeceğiz yahu biz? Sırf yaşlı diye birisi neden yer vermek zorunda oluyor bir kişi?

Şunu da ekleyeyim, toplu taşıma zaten yaşlı bireylere ücretsiz bulunduğum şehirde. Adamlar keyiflerine göre geziyor, işten yorgun çıkan birisine ya da okuldan eve dönen, okula giden öğrencileri yer vermek zorunda bıraktırıyorlar. Bunlar insan evladı değil mi? Yaşlılarınki can da bu çocuklarınki can değil mi?
Bence yaşlılara öğlen gibi ücretsiz olmalı. Yoksa bu toplumun kuramını temizlemek zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı