Otobüste yaşanan olayda kim haklı?

Selam arkadaşlar, bugün otobüste çok saçma bir olay yaşadım. Otobüse bindim ve otobüs çok dolu olmasına rağmen hala şoför durup yolcu almaya devam ediyor, arkamda 17-18 yaşında bir arkadaş vardı ve şoföre şöyle konuştu.
+ Abi, araba dopdolu ve sen hala yolcu alıyorsun, hani nerede mesafe?
Düzce'de yaşayanlar ve görenler bilebilir, otobüsler çok küçük, 23-25 tane kişi alabiliyor, ve otobüsün içi bu halde idi;

Eki Görüntüle 1186564

Şoför ise böyle bir cevap verdi;
- Ben görevimi yapıyorum.
Ondan sonra arkadaş konuşmaya devam etti ve haklıydı. 1- 2 durak daha bekledi ve adam hala otobüse almaya devam etti.
Arkadaş otobüsten indi ve şoför saygısız diye bir kelime kullandı. Arkadaş sinirlendi, otobüse kadar koştu, cama falan vurdu ve şoför aşağı indi, şoför arkadaşa yumruk sallıyordu ve biz de yanımda oturan arkadaşım ile otobüsten inmeye karar verdik.
Ne yapmalıyım arkadaşlar? Şikayet etmeli miyim Yoksa öylece bırakayım mı? Plakası falan her şeyi elimde.
Bu kalabalık İstanbul'da haftada 20 saat toplu taşıma kullanan bana biraz sıkışık geldi hele Sabah et ete değiyor...

Otobüs şoförünün de çok suçu yok bence. Nereden mi biliyorum, aynısını yaşıyorum. Araç saatte bir kez geliyor, e bu kadar yolcu ne yapsın? Adam alsa "Ne yaptın otobüs aşırı doldu diyorlar", almasa milletin işi gücü var ve o otobüs eli ayağı olmuş. Kullanamasa geç kalacak, gidemeyecek; e böyle olunca da gidip genelde şoför bizi almadı diye şikayet ediyorlar. Suç saatte bir araç çıkaranındır bence. Sefer arası süreyi kısaltmalılar. Ayrıca şu küçücük otobüsler yerine biraz daha büyüklerini kullanmalılar.

Bu olayda tıpkı bu şekilde gibi geliyor bana. Şoför almasa niye almadın diyecekler, e öyle diyemiyor da görevimi yapıyorum diyor.

Kavga kısmındaysa iki tarafta haksız.

Geri
Yukarı