Otomatik güncelleme kapalı olduğu halde güncelleme gelmiş

Makaleler
3
Yer
Mersin
1903 sürümü kullanıyorum. Geçenlerde Windows desteği almaya devam etmek için sürümü güncelle gibisinden bir mesaj gelmişti ama umursamamıştım. Sonrasında otomatik güncelleme kapalı olduğu halde yeni sürümü indirmiş ve yeniden başlatmamı istedi. Normal şekilde sistemi kapatıp açıyorum ama güncellemeyi yükleyebilmesi için yeniden başlatma istiyor. Ben de gıcıklık olsun diye o zamandan beri yeniden başlatma yapmadım hiç. Bundan kurtulmanın bir yolu var mıdır? Yeni sürümü yüklemek istemiyorum.

1903 sürümü kullanıyorum. Geçenlerde Windows desteği almaya devam etmek için sürümü güncelle gibisinden bir mesaj gelmişti ama umursamamıştım. Sonrasında otomatik güncelleme kapalı olduğu halde yeni sürümü indirmiş ve yeniden başlatmamı istedi. Normal şekilde sistemi kapatıp açıyorum ama güncellemeyi yükleyebilmesi için yeniden başlatma istiyor. Ben de gıcıklık olsun diye o zamandan beri yeniden başlatma yapmadım hiç. Bundan kurtulmanın bir yolu var mıdır? Yeni sürümü yüklemek istemiyorum.
Hizmetlere girin, Windows Update ile ilgili olan şeylerin üzerine 2 kere tıklayın Başlangıç türü: Elle seçili ise Devre Dışını seçin.

Bunu yapınca şu an beklemede olan yükleme iptal olacak mı? Yeniden başlatma yaptığım gibi yeni sürüm yüklenecek çünkü.
Büyük ihtimalle iptal olacak. Alttaki yönergeyi izleyip hızlı başlatmayı kapatın. (Üstte yazdığım şeyleri yapmayı unutmayın)

1618171559142.png

1618171579343.png

1618171607830.png

1618171636555.png

1618171654518.png

Yeni konular

Geri
Yukarı