Otomatik onarım bilgisayarınızı onaramadı hatası

Erencurabaz

Decapat
Daha fazla  
Merhaba ben dünden beri bir sorun ile ugraşıyorum. YouTube'da bakmadıgım video, yapmadıgım işlem kalmadı ama olmuyor, ilk önce cihazınız bir sorun ile karşılaştı deyip sonra otomatik onarılamadı diyor ve orada bilgisayarı sıfırla diyorum olmuyor. Geri atıyor beni, mavi ekrana yani. YouTube'da her videoya baktım olmuyor, bilgisi olan arkadaşlar varsa yazsın ne yapmam gerektigini.

Sistem geri yükleme denediniz mi başlangıç onarma kısmından? Ne olduktan sonra böyle bir hata oldu? Bir de yine başlangıç onarma yerinden komut istemini açıp bunu deneyebilirsiniz.

Sistem geri yükleme denediniz mi başlangıç onarma kısmından? Ne olduktan sonra böyle bir hata oldu? Bir de yine başlangıç onarma yerinden komut istemini açıp bunu deneyebilirsiniz.

Sistem geri yükleme olmadi denedim PC'yi açtım oyuna girdim 5 dk sonra oldu komuttan birkaç şey yaptım gene olmadı senin attıgınıda deneyeceğim.

Sistem geri yükleme olmadi denedim PC'yi açtım oyuna girdim 5 dk sonra oldu komuttan birkaç şey yaptım gene olmadı senin attıgınıda deneyeceğim.

Başlangıç onarma içerisindeki şeyleri denediysen ve olmadıysa Windows hasar görmüş olabilir. Bundan dolayı Windows'u yeniden kurman gerekebilir. Bir de güvenli mod ile başlatmayı deneyebilir misin? Oyuna girdikten 5 dk sonra olması tuhaf.

Başlangıç onarma içerisindeki şeyleri denediysen ve olmadıysa Windows hasar görmüş olabilir. Bundan dolayı Windows'u yeniden kurman gerekebilir. Bir de güvenli mod ile başlatmayı deneyebilir misin? Oyuna girdikten 5 dk sonra olması tuhaf.

Onu da denedim maalesef güvenli mod da bile açılmıyor tek çöźümü galiba 0'dan temiz bir format olacaktır ama onun için flash disk in içine Windows atmam lazım onu nasıl yapacagım bilmiyorum.

Onu da denedim maalesef güvenli mod da bile açılmıyor tek çöźümü galiba 0'dan temiz bir format olacaktır ama onun için flash disk in içine Windows atmam lazım onu nasıl yapacagım bilmiyorum.

Flash belleği bulman çok kolay. Bulduktan ve aldıktan sonra sonra içine Windows ISO'sunu yazdırman lazım başka bir bilgisayar ile çünkü Windows açılmıyor şu an. İçerisinde ISO yazılıysa tekrar yazdırmana gerek yok. Bence bilgisayarcıya gidip ya da bir yerden flash bellek alıp internet kafeye gidip oradan yazdırabilirsin ISO'yu. Böylece gerektiği zaman kendin format atabilirsin.

Buna bakarak yapabilirsin.

• ISO dosyasını indiriyorsun. Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum
  • Rufus uygulamasını indiriyorsun. Rufus
  • USB'yi takıyorsun.
  • Rufus uygulamasını açıyorsun.
  • İndirdiğin Windows 10 ISO dosyasını seçiyorsun "seç" yerinden.
  • Dosya sistemi NTFS seç. Genellikle Rufus kendisi ayarlıyor bunu.
  • Disk bölüm düzeni MBR veya GPT olarak seçeceksin, eski bilgisayarsa MBR seç. Anakartın UEFI destekliyorsa GPT seç.
  • Rufus'un başlat tuşuna basıyorsun, sana verilerini silinebileceğini söylüyor. Tamam diyorsun.
  • Tamamlandıktan sonra USB belleğin içine ISO dosyan yazılmış olacak.
  • BIOS'a gir, boot yerine gir, USB'i 1. sıraya al ve save yap çık. Windows kurulum ekranı gelecek.
  • Şimdi yükle bas.
  • Lisans sorarsa, eğer lisansın yoksa ürün anahtarım yok tıklayın.
  • İstediğin sürümü seç: Home öneririm.
  • Disk biçimlendirme ekranı gelince temiz kurulum istiyorsan tüm diskleri biçimlendir. Sil yaparak tek disk haline getirebilirsin. Yeni tıklayarak istediğin boyutta bir disk bölümü oluşturabilirsin.
  • İleri dedikten sonra Windows dosyaları yüklenecek.
  • Diğer şeyleri de yaptıktan sonra masaüstü gelecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı